Home Audio/video VIDEO Djokovič prišiel o famóznu sériu: Finále mal na dosah, ale šokujúco zlyhal a Srbsko tŕpne

Novak Djokovič, Srbsko, Davis Cup, Davisov pohár, Málaga

MÁLAGA – Taliansky tenista Jannik Sinner prekvapujúco zdolal v druhej dvojhre semifinále Davisovho pohára v súboji tímových jednotiek Novaka Djokoviča 6:2, 2:6, 7:5 a vyrovnal stav na 1:1.

Talian odvrátil favorizovanej svetovej jednotke tri mečbaly, vrátil mu prehru z nedávneho turínskeho finále Turnaja majstrov a o postupe do finále tímovej súťaže rozhodne až štvorhra. V tej po dodatočných úpravách obidvoch trénerov v nomináciách napokon nastúpili Jannik Sinner a Lorenzo Sonego proti Novakovi Djokovičovi s Miomirom Kecmanovičom.

Štvrtý hráč rebríčka ATP 36-ročného Srba zdolal za dve hodiny a 35 minút vďaka lepšie zvládnutej koncovke vyrovnaného tretieho setu. Za stavu 4:5 odvrátil pri svojom servise až tri mečbaly, sám potom uspel na podaní Noleho a stretnutie suverénne dopodával do víťazného konca.

Trpká prehra zároveň ukončila famóznu daviscupovú sériu Djokoviča, ktorý neprehral daviscupový zápas vo dvojhre už od roku 2011 a v singli ťahal v tímovej súťaži šnúru 21 víťazstiev.

Ani úvodný bod Kecmanoviča nemusí stačiť

Prvý bod v úvodnej dvojhre pre Srbsko získal Miomir Kecmanovič. Po vyrovnanom úvode porazil v súboji tímových dvojok Lorenza Musettiho 6:7, 6:2, 6:1.

Vo finále na víťaza čaká Austrália, ktorá v piatkovom úvodnom semifinále vyradila Fínsko už po dvojhrách a o titul si zahrá druhýkrát za sebou. Získať môže 29. trofej v histórii. Tenisti Talianska a Srbska ovládli tímovú súťaž zhodne raz.