Home Audio/video VIDEO Djokovič na golfovom poli predviedol úder dňa: Toto dokážu len športoví velikáni

VIDEO Djokovič na golfovom poli predviedol úder dňa: Toto dokážu len športoví velikáni

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Wimbledon 2023

RÍM – Srbský velikán Novak Djokovič je šesťnásobným víťazom turnaja Masters v Ríme, no teraz v talianskej metropole vymenil rakety za golfové palice.


Populárny Nole sa stal jednou z hviezd exhibičného zápasu v rámci príprav na 44. ročník golfového Ryder Cupu, ktorý sa bude hrať vo večnom meste nasledujúci víkend. Djokovič, ktorý na nedávnom US Open získal rekordný 24. grandslamový titul, hral po boku anglického hendikepovaného golfistu Kippa Poperta v tíme, v ktorom bol aj bývalý waleský futbalista Gareth Bale.

“Je to obrovská česť, jedinečná príležitosť pre zážitok, ktorý príde raz za život,” tvrdil nervózne vyzerajúci Djokovič pred prvým odpalom. Pred stovkami fanúšikov na tribúnach poslal 36-ročný belehradský rodák úvodnú loptičku na fairway a zhlboka si vydýchol.

Úder dňa

Djokovič s Popertom vyhrali súboj proti španielskemu pilotovi F1 Carlosovi Sainzovi s talianskym hendikepovaným golfistom Tommasom Perrinom 3:1. Aj vďaka Djokovičovmu “úderu dňa”, vydarenému odpalu až na green.

“Toto dokážu len športoví velikáni,” žartoval Srb. “Chcel som to hrať na istotu, ale diváci ma vyhecovali. Jedna z najlepších rán môjho života,” dodal natešený Djokovič.Okrem vydarených úderov predviedol Djokovič aj tie horšie, celkovo si ale zmenu prostredia užíval. Aj keď priznal, že hrať golf pred veľkým publikom je pre neho náročnejšie ako byť v zaplnenej tenisovej aréne. “Nikdy som golf pred toľkými ľuďmi nehral, takže keď vezmete do úvahy moju golfovú úroveň, tak som myslím podal celkom dobrý výkon,” povedal jeden z najlepších tenistov histórie.

Prestížny duel medzi golfistami Európy a USA sa bude hrať v rímskom klube Marco Simone prvýkrát, víťazstvo z roku 2021 budú obhajovať Američania.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 1 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy