Home Audio/video VIDEO Diskvalifikovaného Rusa sa zastal aj súper: Rubľov reagoval na krutú diskvalifikáciu v Dubaji

VIDEO Diskvalifikovaného Rusa sa zastal aj súper: Rubľov reagoval na krutú diskvalifikáciu v Dubaji

by Majo Malinovský
Alexander Bublik, Andrej Rubľov, ATP Dubaj

DUBAJ – Kazašský tenista Alexander Bublik postúpil do finále dvojhry na turnaji ATP v Dubaji.

Jeho súpera v semifinále Rusa Andreja Rubľova diskvalifikovali za nadávky na adresu rozhodcu za stavu 6:7 (4), 7:6 (5) a 6:5 pre Bublika. Ten sa v boji o titul stretne s päťkou “pavúka” Ugom Humbertom z Francúzska, ktorý vyradil najvyššie nasadeného Rusa Daniila Medvedeva 7:5, 6:3.

Rubľov si neudržal nervy na konci 11. gemu v treťom sete. Nepáčil sa mu verdikt čiarového rozhodcu, pribehol k nemu a kričal mu do tváre. Podľa supervízora ATP Rolanda Herfela mal použiť nadávky v ruštine. Rubľov protestoval a trval na tom, že hovoril v angličtine, pričom ho podporil aj Bublik.Nepovedal žiadnu nadávku

“Nepovedal som žiadnu nadávku, prisahám na Boha,” vyhlásil na svoju obranu ruský tenista. Empajrová rozhodkyňa Miriam Bleyová sa však po konzultácii so supervízorom rozhodla Rubľova vylúčiť pre nešportové správanie sa. Siedmy nasadený Bublik pritom povedal, že chce v zápase pokračovať. Vďaka postupu do finále sa stane prvým Kazachom v histórii, ktorý sa v rebríčku ATP dostane do najlepšej dvadsiatky.

Andrej Rubľov, ATP Dubaj, Diskvalifikácia, Roland Herfel
Supervisor Roland Herfel (vľavo), ktorý diskvalifikuje ruského tenistu Andreja Rubľova (vpravo) za nadávky na adresu rozhodcu (Foto: TASR/AP – Kamran Jebreili)

Rubľov vyhral turnaj v Dubaji v roku 2022, v minuloročnom finále prehral s Medvedevom, pripomenula agentúra DPA.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + 3 =