Home Audio/video VIDEO Deblový špecialista Zelenay získal 44. titul: V Liberci triumfoval s českým parťákom

VIDEO Deblový špecialista Zelenay získal 44. titul: V Liberci triumfoval s českým parťákom

by Roderik Pastier

LIBEREC – Slovenský tenista Igor Zelenay triumfoval vo štvorhre na challengeri 80 v Liberci. Spolu s Čechom Romanom Jebavým tvorili tretí nasadený pár a vo finále zdolali francúzsku dvojicu Geoffrey Blancaneaux/ Maxime Janvier 6:2, 6:7(6), 10-5 za 96 minút.


Favoriti vstúpili do zápasu s brejkom v prvej hre a pohodlný náskok si strážili počas celého setu. V koncovke úvodného dejstva Zelenay s Jebavým druhýkrát v zápase prelomili servis Francúzov a ujali sa vedenia vo finálovom súboji.

Druhé dejstvo nám prinieslo vyrovnaný priebeh. Až do stavu 3:3 sme neboli svedkami žiadneho brejku, Blancaneaux s Janvierom však v siedmom geme prišli o podanie, ale v hodine dvanástej za stavu 4:5 vyrovnali. Napínavý tajbrejk dopadol lepšie pre nenasadený pár, ktorý vyrovnal na 1:1.

O víťazovi libereckého challengeru vo štvorhre rozhodoval až supertajbrejk, v ktorom česko-slovenský pár zúročil nepopierateľné skúsenosti a zaslúžene triumfoval.

Pre slovenského daviscupového reprezentanta je to v poradí už 43. titul z challengerového turnaja, druhý spoločný s Jebavým. Okrem toho sa 38-ročný rodák z Trenčína pýši aj jedným titulom z turnaja kategórie ATP 250 v Petrohrade.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − 10 =