Home Audio/video VIDEO Dánsky supertalent neprestáva udivovať: V Paríži si vyšliapol aj na svetovú jednotku a čaká ho boj o finále!

Holger Rune

PARÍŽ – Kanadský tenista Félix Auger-Aliassime sa stal prvým semifinalistom dvojhry na turnaji Masters 1000 v Paríži. Vo štvrťfinále zdolal ako nasadená osmička šestnástku “pavúka” Američana Francesa Tiafoeho 6:1, 6:4.

Rune vyradil aj svetovú jednotku

Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

Ďalej ide aj dánsky supertalent Holger Rune, ktorý vyhral prvý set nad najvyššie nasadeným Carlosom Alcarazom 6:3 a v tajbrejku druhého viedol 3:1, keď Španiel zápas skrečoval pre zranenie. “Ide o brušný sval  Na konci druhého setu som začal cítiť bolesti, ktoré sa postupne stupňovali, preto som sa radšej rozhodol zápas skrečovať,” uviedol víťaz US Open pre akreditované médiá.

VIDEO Dánsky supertalent sa pustil do známeho rozhodcu a rozzúril fanúšikov: K**va, zničil si zápas!

Čaká ho opäť Auger-Aliassime

Rune potvrdil, že na záver roka je v skvelej forme, keď na uplynulých troch halových turnajoch v Sofii, Štokholme a Bazileji dosiahol na finále a zdolal množstvo mimoriadne kvalitných a vysoko postavených súperov. Teraz v boji o finále vyzve taktiež našliapnutého Kanaďana Augera-Aliassimeho, s ktorým pred pár dňami prehral v bazilejskom finále 3:6, 5:7 a v Paríži sa pokúsi ukončiť už 16 zápasov trvajúcu víťaznú sériu Kanaďana.

Félix Auger-Aliassime
Félix Auger-Aliassime (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

dvojhra – štvrťfinále: Holger Rune (Dán.) – Carlos Alcaraz (Šp.-1) 6:3, 6:6 (3:1) – skreč, Félix Auger-Aliassime (Kan.-8) – Frances Tiafoe (USA-16) 6:1, 6:4