Venus Williamsová
Venus Williamsová (Foto: TASR/AP - Bernat Armangue)

VIDEO Ďalšie straty pre US Open: Účasť odriekla svetová päťka a po Serene aj jej sestra Venus

NEW YORK – Svetová päťka Sofia Keninová a sedemnásobná grandslamová šampiónka Venus Williamsová sú ďalšími americkými hviezdami, ktoré sa na poslednú chvíľu odhlásili z US Open.


22-ročná víťazka minuloročného Australian Open Keninová má pozitívny test na koronavírus aj napriek tomu, že je zaočkovaná.

„Nedávno som mala pozitívny test na COVID-19. Našťastie som zaočkovaná, takže mám len mierne príznaky. Aj naďalej sú však výsledky mojich testov pozitívne, takže nebudem môcť štartovať na US Open,“ napísala Keninová na Twitteri. „Nasledujúce týždne chcem venovať tomu, aby som sa uzdravila a pripravila sa na ďalšie turnaje,“ dodala tenistka, ktorú od Wimbledonu trápilo zranenie nohy.

Venus Williamsová tiež odriekla účasť na grandslamovom turnaji US Open pre zranenie nohy. Oznámila to iba pár hodín po tom, ako sa odhlásila jej sestra Serena, ktorú tiež trápia zdravotné problémy.

„Ja ani moja sestra nemáme dobré správy. Mám problémy s nohou a nie som schopná hrať na US Open, je to obrovské sklamanie,“ citovala agentúra AFP Venus Williamsovú, ktorá mala štartovať na US Open na základe voľnej karty.

Keninová a Venus Williamsová tak rozšírili zoznam tenistov, ktorí zo zdravotných dôvodov vynechajú posledný grandslam sezóny. Okrem Sereny Williamsovej sa už predtým odhlásila Simona Halepová, sezónu ukončili Roger Federer, Rafael Nadal či obhajca titulu Dominic Thiem. V New Yorku nebude štartovať ani Milos Raonic.Zdroj: sport.cz, ts, TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Anika Jašková

Slováci v akcii: Pondelok 5. februára

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii dvanástka slovenských zástupcov. M15 Sharm El Sheikh (15 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 20 =