Melbourne Park Austrália (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

Organizátori Australian Open prichádzajú so zmenami: Sľubujú lepšie podmienky v súvislosti s COVID-19

MELBOURNE – Tenisti a tenistky by mohli budúci rok pred Australian Open stráviť dvojtýždňovú karanténu po príchode do krajiny v uzavretej „bubline“, kde by mali lepšie podmienky na tréning než v prísnom režime oficiálnych hotelov. Usporiadatelia úvodného grandslamového turnaja rokujú o úprave podmienok s austrálskou vládou.


Pred tohtoročným ročníkom museli hráči, tréneri a všetci spolupracovníci stráviť dva týždne v prísnej hotelovej karanténe. Väčšina tenistov síce mala možnosť pri negatívnych testoch denne na päť hodín izbu opustiť a trénovať na uzavretých kurtoch, mnohí z nich sa ale za celý čas k tréningu nedostali.

„Ešte je dosť času, ale momentálne plánujeme dvojtýždňovú bublinu, v ktorej by sa hráči mohli voľne pohybovať medzi hotelom a kurtami,“ povedal šéf Australian Open Craig Tiley v rozhovore pre Nine Network. „Boli by chránení, uzavretí len sami medzi sebou a z dosahu ostatných obyvateľov,“ dodal. Po dvoch týždňoch by hráči mohli z bubliny vyjsť a hrať pred divákmi.Podľa Tileyho nebudú hráči ochotní znovu prejsť rovnakými karanténnymi podmienkami, ktoré platili pred tohtoročným ročníkom, ktorý bol kvôli koronavírusu odložený na február. Usporiadatelia by sa chceli vrátiť k tradičnému januárovému termínu, hoci v štáte Victoria platia ďalšie obmedzenia a očkovanie v krajine postupuje len pomaly. Tiley ale dúfa, že sa do novembra situácia s vakcináciou zlepší. „To by nám rozhodne pomohlo,“ dodal.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + fifteen =