Home Audio/video VIDEO Ďalší obrovský úspech pre Česko: Krejčíková so Siniakovou vyhrali štvorhru na Australian Open!

VIDEO Ďalší obrovský úspech pre Česko: Krejčíková so Siniakovou vyhrali štvorhru na Australian Open!

by Roderik Pastier
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková

MELBOURNE – České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková sa stali víťazkami ženskej štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Najvyššie nasadená dvojica zdolala v nedeľnom finále brazílsko-kazašský pár Beatriz Haddad Maiová, Anna Danilinová po trojsetovom boji 6:7 (3), 6:4, 6:4.


Krejčíková so Siniakovou získali štvrtý grandslamový titul v debli. Spoločne predtým ovládli Roland Garros (2018 a 2021) a Wimbledon (2018). Do finále štvorhry v Melbourne sa prebojovali druhý rok za sebou, vlani nestačili na Belgičanku Elise Mertsenovú s Arinou Sabalenkovou z Bieloruska.

“Dnes sme skutočne tvrdo bojovali. Museli sme jedna druhú tlačiť,” uviedla Siniaková v interview pred prevzatím trofeje. “Musím sa poďakovať divákom. Boli ste úžasní, ďakujeme vám za podporu. A vďaka aj Báre. Posúvaš ma vpred, je veľká zábava s tebou hrať.” Aj Krejčíková zložila poklonu svojej deblovej partnerke: “Aj ja som šťastná, že môžem s tebou hrať. Ideme stále hore, tituly pribúdajú.”ženy – štvorhra – finále:
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (ČR-1) – Beatriz Haddad Maiová, Anna Danilinová (Braz./Kaz.) 6:7 (3), 6:4, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 + three =