Home Audio/video VIDEO Sabotovala rozcvičku, potom skrečovala: Bývalá svetová deviatka rozzúrila súperku aj fanúšikov

Coco Vandewegheová

LANDISVILLE – Americká tenistka Coco Vandewegheová si na domácom podujatí ITF v Landisville pohnevala fanúšikov a tiež súperku. Dôvodom bolo nedôstojné správanie bývalej svetovej deviatky.

Sabotovala rozcvičku

V súboji úvodného kola s gruzínskou kvalifikantkou Jekaterinou Gorgodzeovou predviedla nešportové divadlo, ktoré sa na tenisových kurtoch len tak nevidí. Američanka sa počas rozcvičky tvárila tak, ako keby nemala ani hrať a absolútne ignorovala snahy súperky zahriať sa pred ostrým zápasom.

Loptičky triafala len tak, aby sa nepovedalo a počas celej rozcvičky sa ani nepohla z miesta. Jej správanie šokovalo fanúšikov, ktorí nechápali, prečo jej príslušné orgány za takéto neúctivé správanie voči súperke nedali pokutu a pochopiteľne sa takémuto správaniu divila aj jej gruzínska rivalka.

Po vyhratom úvodnom dejstve (7:6(3)) Američanka druhý set prehrala 3:6 a o osude zápasu musel rozhodnúť tretí set. Ten začal s oneskorením kvôli extrémnym podmienkam a po dlhšej prestávke sa súperky chceli rozcvičiť, teda aspoň jedna z nich. Bývalá hráčka elitnej desiatky rozcvičku opäť odmietla a to poriadne nahnevalo jej súperku.

Rozcvič sa s trénerom

“Odmietla rozcvičku na začiatku tretieho setu!!! Dokonca povedala: “Môžeš sa zahriať so svojím trénerom“ Btw nebolo jej udelené žiadne varovanie ani porušenie kódu a to aj napriek tomu, že na kurt dorazil supervízor,” napísala nahnevane Gruzínka na sociálnej sieti.

Hneď na úvod rozhodujúceho setu si aktuálne 160. hráčka rebríčka WTA stratila podanie a keď Gruzínka udržala po prietrži mračien svoj servis, Vandewegheová už na kurt nenastúpila kvôli údajnému predošlému zraneniu. Deblová grandslamová šampiónka US Open a singlová semifinalistka Australian Open aj US Open z roku 2017 si tak pripísala už tretiu prehru v rade.