US Open, logo
Logo US Open (Foto: TASR/AP - Sarah Stier)

US Open bude prelomolovým grandslamom, ale organizátori sú opatrní: Bolo to ťažké rozhodnutie

NEW YORK – Zápasy kvalifikácie na grandslamový tenisový turnaj US Open sa budú konať pred prázdnym hľadiskom. Dôvodom je pandémia koronavírusu.


Naopak hlavná časť záverečného grandslamu by sa podľa plánu organizátorov mala hrať pred plným hľadiskom.

Miestne orgány v New Yorku umožnili vo Flushing Meadows zaplniť hľadisko na sto percent, no organizátori turnaja sa sami rozhodli nepustiť na kvalifikáciu divákov do hľadiska, pretože v Národnom tenisovom centre Billie Jean Kingovej je málo priestoru a nebolo by jednoduché dodržať bezpečnostný a ochranný protokol.Ťažké rozhodnutie

„Vzhľadom k obľúbenosti kvalifikácia US Open medzi fanúšikmi to bolo ťažké rozhodnutie,“ uviedla Americká tenisová asociácia (USTA). „Ale po konzultácii s miestnymi zdravotnými úradmi a lekárskym tímom US Open sme usúdili, že je to tak správne, aby sme zaistili zdravie a bezpečnosť všetkých,“ dodala usporiadateľská organizácia, ktoré počas kvalifikačných kôl očakáva v areáli viac než 2500 ľudí denne.

Už v júni USTA uviedla, že na hlavnú súťaž od 30. augusta do 12. septembra umožní Flushing Meadows naplniť v plnej kapacite. US Open by tak malo byť prvým grandslamom s maximálnym počtom divákov na tribúnach od vlaňajšieho Australian Open, ktoré sa hralo ešte pred vypuknutím pandémie. Vlani sa newyorský turnaj konal pred úplne prázdnymi tribúnami.

Zdroj: TASR, ts

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 8 =