Home Audio/video VIDEO Český tínedžer neprestáva udivovať tenisový svet: V Katare šokoval aj ruskú turnajovú jednotku!

VIDEO Český tínedžer neprestáva udivovať tenisový svet: V Katare šokoval aj ruskú turnajovú jednotku!

by Majo Malinovský
Jakub Menšík, ATP Dauha, Katar Open

DAUHA – Austrálsky tenista Alexei Popyrin postúpil do semifinále dvojhry na turnaji ATP v katarskej Dauhe.

Vo štvrťfinále zdolal štvorku podujatia Alexandra Bublika z Kazachstanu 6:4, 6:4. Druhý nasadený Rus Karen Chačanov postúpil do semifinále vďaka skreču Fína Emila Ruusuvuoriho.

Do tretice senzačný triumf Menšíka

O veľké prekvapenie sa postaral 116. hráč svetového rebríčka Čech Jakub Menšík, ktorý zdolal najvyššie nasadeného hráča turnaja Rusa Andreja Rubľova (5. v rebríčku ATP) 6:4, 7:6 (6) a prvýkrát vyhral na turnaji ATP tri zápasy po sebe a zároveň zdolal premiérovo hráča z elitnej desiatky rebríčka. Vďaka cenným skalpom Davidovicha Fokinu, Andyho Murrayho a teraz aj Rubľova bude Menšík najmladším hráčom v elitnej stovke rebríčka ATP.V súboji dvoch francúzskych tenistov bol úspešný Gael Monfils, ktorý si poradil s tretím nasadeným krajanom Ugom Humbertom 6:2, 6:4. V boji o postup do finále sa stretne s 18-ročným Menšíkom, ktorý sa bez ohľadu na výsledok dostane v novom vydaní rebríčka do Top 100, kde bude najmladším hráčom.

dvojhra – štvrťfinále: Gael Monfils (Fr.) – Ugo Humbert (Fr.-3) 6:2, 6:4, Jakub Menšík (ČR) – Andrej Rubľov (Rus.-1) 6:4, 7:6 (6), Alexei Popyrin (Austr.) – Alexander Bublik (Kaz.-4) 6:4, 6:4, Karen Chačanov (Rus.-2) – Emil Ruusuvuori (Fín.) 3:0 – skreč

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 4 =