Home Audio/video VIDEO Česká rozprávka na Wimbledone pokračuje: Vondroušová v Londýne zabojuje o najcennejší titul

VIDEO Česká rozprávka na Wimbledone pokračuje: Vondroušová v Londýne zabojuje o najcennejší titul

by Majo Malinovský
Markéta Vondroušová, Wimbledon 2023

LONDÝN – Česká tenistka Markéta Vondroušová sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.


V semifinále zdolala Ukrajinku Jelinu Svitolinovú 6:3, 6:3. V sobotu zabojuje o premiérový grandslamový titul proti víťazke duelu medzi Bieloruskou Arynou Sabalenkovou a Tunisankou Ons Jabeurovou.

Markéta Vondroušová, Wimbledon 2023
Markéta Vondroušová (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Vondroušová za stavu 2:2 čistou hrou prelomila Svitolinovej podanie. Ukrajinka síce hneď vzápätí kontrovala rebrejkom, no v siedmom geme opäť stratila servis. Češka už výhodu brejku pretavila v zisk prvého setu. Vondroušovej taktika bola hrať čo najviac loptičiek do Svitolinovej bekhendu, ktorý je jej slabším úderom.

Česká ľaváčka pôsobila na dvorci pokojne a uvoľnene, bola trpezlivá v dlhších výmenách od základnej čiary. V druhom dejstve   odskočila Svitolinovej na 4:0. Ukrajinka síce v ďalších minútach znížila na 3:4, no Vondroušová už dotiahla stretnutie do úspešného konca. V deviatom geme premenila prvý mečbal a vyrovnala vzájomnú bilanciu s Ukrajinkou na 3:3.V sobotu si na wimbledonskom centri zahrá druhé grandslamové finále, v roku 2019 prehrala v zápase o cennú trofej na Roland Garros s Austrálčankou Ashleigh Bartyovou. Svitolinová štartujúca s voľnou kartou na tráve All England vyrovnala svoje maximum z roku 2019, keď bola v semifinále aj na US Open.

Vondroušová po postupe do wimbledonského finále ťažko hľadala slová. “Nemôžem tomu uveriť, som veľmi šťastná. Jelina je veľká bojovníčka a bolo pre mňa ťažké dotiahnuť zápas do úspešného konca. Bola som šialene nervózna, dvakrát som stratila podanie. Chcem sa poďakovať divákom za podporu. Teší ma, že po sérii zranení sa mi podarilo opäť dostať do výbornej formy, išla som krok za krokom. teraz si pred finále trochu odpočiniem. Mám tu pár kamarátov, s ktorými chcem stráviť čas,” uviedla Češka v pozápasovom interview.

ženy – dvojhra – semifinále: Markéta Vondroušová (ČR) – Jelina Svitolinová (Ukr.) 6:3, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 2 =