Home Najdôležitejšie Slovenská fantázia na slávnom Wimbledone: Talentovaná Jamrichová zabojuje už o finále!

Slovenská fantázia na slávnom Wimbledone: Talentovaná Jamrichová zabojuje už o finále!

by Majo Malinovský
Renáta Jamrichová

LONDÝN – Talentovaná slovenská tenistka Renáta Jamrichová sa prebojovala už do semifinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.


Vo štvrťfinále v pozícii nasadenej päťky zdolala britskú držiteľku voľnej karty Miku Stojsavljevičovú 6:2, 6:7 (6), 6:1.

V dueli o postup do finále nastúpi na tráve All England Clubu  proti tretej nasadenej Američanke Clervie Ngounoueovej. Vo štvrtok večer čakalo Jamrichovú ešte štvrťfinále štvorhry po boku Talianky Federicy Urgesiovej, s ktorou v januári triumfovala na Australian Open v Melbourne.Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška ocenil Jamrichovej úspešné ťaženie vo Wimbledone. “Renátka dosiahla fantastický úspech a nadviazala na skvelé výsledky z Australian Open. Na tráve ťahá impozantnú sériu, veď pred Wimbledonom vyhrala prestížny turnaj v Roehamptone. Budeme jej držať palce v semifinále. Dievčenská wimbledonská dvojhra je veľmi vyrovnaná a Renátka má šancu vyhrať celý turnaj,” uviedol Moška.

juniorky – dvojhra – štvrťfinále: Renáta JAMRICHOVÁ (SR-5) – Mika Stojsavljevičová (V. Brit.) 6:2, 6:7 (6), 6:1

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + 5 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy