Home Audio/video VIDEO Češka Plíšková znovu zdolala svetovú trojku a je vo finále: Bieloruskú servismanku zlomila v koncovkách setov

MONTREAL – Česká tenistka Karolína Plíšková sa stala prvou finalistkou dvojhry na turnaji WTA v Montreale. V semifinále v pozícii nasadenej štvorky vyradila turnajovú jednotku Bielorusku Arinu Sabalenkovú 6:3, 6:4.

Plíšková do semifinálového duelu vstúpila výborne, okamžite v treťom geme zápasu zužitkovala prvý brejkbal. Ani jedna z tenistiek v ďalšom priebehu úvodného dejstva nedokázala premeniť žiadnu šancu na príjme a opäť sa dostala k slovu Češka. Za stavu 5:3 pri servise Sabalenkovej využila druhý setbal a po 35 minútach viedla 1:0.

V druhom sete sa hralo dlho bez brejku. Bieloruská tenistka v siedmej hre prvýkrát v zápase uspela na servise Plíškovej, ktorá však okamžite kontrovala ribrejkom. Ten následne bez problémov potvrdila, za stavu 5:4 dokázala využiť hneď prvý mečbal zápasu, ktorý ju posunul do finále.

V dueli o titul nastúpi v nedeľu proti víťazke súboja medzi Taliankou Camilou Giorgiovou a Američankou Jessicou Pegulovou.