Home Najdôležitejšie FOTO Pred rokom kritizovala zväz, teraz sa rozhodla ukončiť kariéru: Škamlová po 40. deblovom triumfe oznámila koniec

FOTO Pred rokom kritizovala zväz, teraz sa rozhodla ukončiť kariéru: Škamlová po 40. deblovom triumfe oznámila koniec

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa po triumfe vo štvorhre na turnaji v Bratislave rozhodla zavesiť raketu na klinec. Dnes po boku našej nádeje Zelníčkovej získala jubilejný 40. deblový titul a zároveň vo večerných hodinách oznámila na sociálnej sieti Instagram svoj koniec.


“Bola to krásna jazda plná radosti, smútku, výhier, prehier, samoty či priateľstva. Aj keď to nebolo vždy ľahké, bol to život, o ktorom som vždy snívala a ktorý mi dal toho viac než som si mohla kedy priať,” napísala na úvod svojho rozlúčkového odkazu.

Chantal Škamlová, Trofej, Káhira
Chantal Škamlová s víťaznou trofejou (Foto: Instagram – Chantal Škamlová)

Jubilejný 40. titul zo štvorhry získala doma v Bratislave

“To, že tu dnes stojím s mojím 40. titulom zo štvorhry, s premeneným mečbalom víťazným lobom, ktorý ma počas celej mojej kariéry špecifikoval, je to pre mňa niečo magické. Je to až neuveriteľne nádherné, ako sa nám život dokáže v jednej chvíli za všetko odvďačiť a ja nemôžem byť momentálne šťastnejšia a vďačnejšia za celú moju kariéru,” pokračovala.

“Dnes to bol deň, ktorý sa navždy zapíše do môjho srdca. To, že som mohla víťazne odísť pred domácim publikum, po boku Radky, ktorá patrí medzi naše najväčšie nádeje a ktorej chcem do budúcna pomáhať,” vyzdvihla svoju len 18-ročnú deblovú parťáčku.

Radka Zelníčková (vľavo) po boku Chantal Škamlovej (Foto: peugeottennistour.sk – Dušan Barbuš)

“Aj keď viem, že v tenise sa za úspešných hráčov považujú práve tí, ktorí to dosiahli do TOP 100, pre mňa je úspešný každý jeden z nás. Len my vieme koľko síl, odriekania a sĺz nás táto cesta stojí. Len my vieme, čo je to byť tisíce kilometrov od rodiny a bojovať za svoje sny. A preto som na svoju tenisovú cestu, aj keď som to nedotiahla do TOP 100, nesmierne hrdá. Bojovala som od začiatku do konca, úprimne, zo srdca za ten najkrajší šport na svete a preto verím, že si ma tak navždy každý zapamätá,” priznala úprimne.Poďakovala trénerom a hlavne svojim rodičom

“Ďakujem všetkým mojim trénerom, ktorí ma sprevádzali na mojej ceste. Špeciálne ďakujem však ide mojim rodičom, a preto tu musím napísať pár riadkov aj pre nich. Oci, ďakujem, bol si pri mne od samého začiatku a aj keď si bol na mňa prísny, vždy si ma podporoval. Dnes už viem, že bez teba by som tu nestála, a preto ti patri obrovské ďakujem.”

“Mami, viem, že si šťastná, že je konečne po všetkom. Len matky dokážu pochopiť, ako si musela trpieť po všetkých mojich prehrách. Viem, že ste to spoločne prežívali so mnou, každý zápas mojej kariéry a ja som vám za všetko nesmierne vďačná,” vzdala hold svojim rodičom.

Chantal Škamlová počas svojej kariéry vyhrala vo dvojhre až 388 zápasov, najvyššie bola na 218. priečke. V debli bola podstatne úspešnejšia, aj napriek tomu, že nikdy neprenikla do elitnej stovky, nebola od toho ďaleko. Na začiatku roku 2019 bola na doposiaľ najvyššej 116. priečke.

Zdroj: ts, Instagram – Chantal Škamlová

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 + one =