Home Audio/video VIDEO Bratislava Open 2023 ovládol Ukrajinec Sačko: Finálovú bitku o životný titul rozhodol až tajbrejk

Vitalij Sačko

BRATISLAVA – Ukrajinský tenista Vitalij Sačko sa stal víťazom antukového challengeru Bratislava Open. Vo finále dvojhry zdolal v pozícii kvalifikanta Bulhara Dimitara Kuzmanova po trojsetovom boji 2:6, 6:2, 7:6 (2) a získal prvý titul na ATP Challenger Tour.

Sačko zinkasuje prémiu 16.020 eur pred zdanením a do rebríčka ATP si pripíše 100 bodov. Na dvorcoch Slovana Bratislava vyhral sedem zápasov za sebou. Kuzmanov nevyužil šancu na zisk druhého challengerového titulu, v roku 2021 triumfoval v Barcelone. Napriek finálovej prehre sa však v pondelok vráti do najlepšej svetovej dvestovky.

Bulhar v prvom sete finále výborne returnoval a až trikrát prelomil podanie Sačka. Od začiatku druhého dejstva mal však navrch Ukrajinec, ktorý zlepšil podanie a dokázal súpera pretlačiť v dlhých výmenách. V rozhodujúcom sete nevyužil vedenie 2:0 a tak o osude vyrovnaného zápasu rozhodol tajbrejk. V ňom Sačko dominoval, za stavu 6:1 premenil druhý mečbal a slávil životný úspech.

Sačko hral v Bratislave vo svojom treťom challengerovom finále dvojhry. V marci 2021 prehral vo švajčiarskom Lugane a v júli 2021 nezískal titul v talianskej Perugii. Na Bratislava Open 2023 konečne uspel. „Podarilo sa to. Získal som vtedy aj skúsenosti, využil som ich a dal som do toho teraz všetko. Nech je v zápase akýkoľvek stav, budem hrať to svoje,” povedal pre oficiálnu webovú stránku turnaja Sačko.

Ukrajinec bol vďačný za podporu domáceho publika, ktoré bolo viac na jeho strane. “Diváci mi veľmi pomohli počas celého zápasu. Fandili mi aj v tých najťažších momentoch. Vyhecovali ma a ďakujem im za to,” dodal Sačko, ktorý po dni oddychu odcestuje do poľskej Poznane na ďalšie challengerové podujatie. V rebríčku ATP sa po triumfe v Bratislave posunie na svoje kariérne maximum – 186. miesto.