Home Najdôležitejšie Ruská tenistka divokú kartu na Wimbledone nedostala: Je to pre mňa veľké sklamanie

Ruská tenistka divokú kartu na Wimbledone nedostala: Je to pre mňa veľké sklamanie

by Roderik Pastier
Anastasia Pavľučenkovová, Roland Garros 2023

LONDÝN – Na účasť vo Wimbledone potrebovala divokú kartu. Anastasija Pavľučenkovová tušila, že divokú kartu od organizátorov pravdepodobne nedostane, hoci mnohé tenisové hviezdy dostávajú divoké karty na najväčšie turnaje po zraneniach. Keďže však so svojou žiadosťou neuspela, rozhodla sa vynechať kompletnú trávnatú časť sezóny.


Pavľučenkovová, ktorá zažiarila vo štvrťfinále nedávneho Roland Garros, kde ju zastavila až neskoršia finalistka Karolína Muchová, sa začiatkom tejto sezóny vrátila na tenisový okruh po dlhodobom zranení. Bývalá svetová jedenástka vynechala takmer celú minulú sezónu pre problémy s kolenom.

Svoj chránený rebríček využila na štart na French Open rovnako ako na Australian Open. A keďže chránený rebríček sa dá použiť len na štart na dvoch grandslamových turnajoch, musela dúfať, že dostane divokú kartu na Wimbledon.

Uvedomujúc si súčasnú situáciu s ňou však príliš nepočítala. Už počas Roland Garros oznámila, že je nepravdepodobné, že by divokú kartu dostala. Ale že sa o to ešte musí pokúsiť.

Jej predtucha sa naplnila, a tak tridsaťjedenročná Pavľučenkovová na Wimbledone štartovať nebude. Napriek tomu, že sa na Roland Garros prebojovala do štvrťfinále a vo svetovom rebríčku sa posunula na 115. miesto, čo by jej stačilo aspoň na kvalifikáciu. Prihlášky do kvalifikácie sa však uzatvárali pred koncom RG a dovtedy Pavľučenkovová figurovala len v prvej stovke rebríčka a jej stúpanie nahor bolo veľmi pozvoľné.

“Vzhľadom na moje rebríčkové postavenie nemám možnosť nastúpiť na nadchádzajúce turnaje a nedostala som divokú kartu, takže trávnatú časť sezóny vynechám. Navyše, chránený renking som už využila na Australian Open a Roland Garros, takže ho nemôžem použiť na Wimbledone,” napísala Ruska na sociálnej sieti.

“Je to veľké sklamanie, ale v júli sa budem sústrediť na menšie turnaje a na prípravu na zvyšok sezóny a dúfam, že stúpnem v rebríčku a dostanem sa do hlavnej súťaže US Open,” dodala.

Zdroj: tsPodobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − 2 =