Home Audio/video VIDEO Bojovník Nadal prehovoril o zranení a účasti na Roland Garros: Nie som zranený, žijem so zranením

VIDEO Bojovník Nadal prehovoril o zranení a účasti na Roland Garros: Nie som zranený, žijem so zranením

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

RÍM – Španielsky tenista Rafael Nadal chce napriek problémom s chodidlom štartovať na grandslamovom Roland Garros v Paríži.


Vo štvrtok nečakane vypadol v osemfinále turnaja Masters 1000 v Ríme, v ktorom nestačil na Kanaďana Denisa Shapovalova. Ešte nikdy sa s antukou vo Foro Italico nerozlúčil tak skoro.

Bolo to nehrateľné

VIDEO Nadal šokujúco v Ríme dohral, Djokovič zmietol z kurtu Wawrinku

“Nie som zranený, no žijem so zranením. Každý deň je to pre mňa na kurte náročné. Niekedy nie som schopný trénovať tak, ako si predstavujem. Bolesti sa začali stupňovať v druhom sete duelu so Shapovalovom. Začal som krívať, bolo to nehrateľné. Nechcem však znižovať výkon Denisa, ktorý vyhral zaslúžene,” uviedol 21-násobný grandslamový šampión pre akreditované médiá.V Paríži bude mať svojho doktora

Rafael Nadal stratil nervy po otázke na krajana Alcaraza

Roland Garros sa začne 22. mája. Nadal verí, že dovtedy sa jeho zdravotný stav zlepší. “Stále snívam o tom, že do začiatku antukového vrcholu sezóny sa dám do poriadku. Možno už o dva dni to bude lepšie. Pozitívom je, že v Paríži budem mať aj svojho doktora, to mi pomôže,” dodal Španiel.

Rafael Nadal
Lúčiaci sa Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Alessandra Tarantino)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 1 =