Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

Rafael Nadal stratil nervy po otázke na krajana Alcaraza

Španiel Rafael Nadal bol poriadne naštvaný na novinára, ktorý sa ho pýtal na krajana Carlosa Alcaraza.


21-násobný grandslamový šampión Rafael Nadal stratil nervy po tom, čo dostal ďalšiu otázku na krajana Carlosa Alcaraza. Jeden z novinárov požiadal Nadala, aby porovnal Alcaraza so sebou v rovnakom veku. No Rafa stratil typický nadhľad a vybuchol.

„Počúvaj, ja neviem. Nepamätám si, aký som bol v devätnástich, ale nemôžem každý deň hovoriť o tom, kto bude lepší ako ja alebo kto je už silnejší. Jediné, čo môžem urobiť je tešiť sa z jeho pokroku. Aj keď sa vám to páči, prestaňte ho so mnou porovnávať,“ hovoril Nadal na tlačovej konferencii po výhre s Johnom Isnerom v Ríme.

„Ak dokáže vyhrať 25 grandslamov bude to skvelé pre neho aj pre našu krajinu. Ale nech si tento moment užije. Riadil som si kariéru tak, ako som chcel a aj Carlos by mal dostať túto príležitosť. Hrá na fantastickej úrovni, pravdepodobne v roku 2005 som hral rovnako,“ pokračoval Nadal.

„Ale bola iná doba, máme iné kariéry a iné spôsoby, ako dosiahnuť to, čo chceme, pretože časy sa menia. Viac sa ma na to nepýtajte, pretože zakaždým musím opakovať to isté a nemali by ste na neho vyvíjať tlak,“ dodal španielsky veterán.

Nadal prvé dva vzájomné zápasy s Alcarazom zvládol víťazne. Minulý týždeň v štvrťfinále na antukovom turnaji ATP v Madride ale s Alcarazom prehral po trojsetovom boji.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Druhý deň Majstrovstiev v TK Jednotka: Na kurtoch hrá aj Martin Kližan

V petržalskom klube TK Jednotka odštartovali 5. júna 2023 Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + nineteen =