Home Audio/video VIDEO Benčičová to do víťazného konca nedotiahla: So svetovou desiatkou neudržala vedenie

Belinda Benčičová

ABÚ ZABÍ – Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová neuspela v úvodnom vystúpení na exhibičnom podujatí v Abú Zabí.

Benčičová, ktorá sa v tomto roku stala vo Švajčiarsku Športovkyňou roka, nestačila na tuniskú súperku Ons Jabeurovú, s ktorou za hodinu aj 22 minút prehrala 6:4, 3:6, 8:10.

Benčičová zvládla koncovku úvodného setu, keď ako prvá vo ôsmej hre zobrala aktuálnej svetovej desiatke podanie a po následných dvoch brejkoch v nasledujúcich dvoch hrách sa radovala z triumfu 6:4.

Nebola ďaleko od kanára

V druhom sete ale svetová desiatka zapla a Benčičová razom prehrávala už hrozivo 0:5 a vo vzduchu na podaní Jabeurovej visel kanár. Švajčiarska bojovníčka ale ukázala svoju veľkosť dokonca dvakrát dokázala zobrať Tunisanke podanie a znížiť na 3:5, následne ale prišla o svoj servis a druhý set sa stal korisťou jej súperky.

Rozhodujúci supertajbrejk zvládla lepšie Jabeurová, ktorá si vypracovala pohodlné vedenie 5:2 a aj keď sa Benčičovej ešte set podarilo zdramatizovať, napokon Tunisanke podľahla 8:10.