Home Audio/video VIDEO Zahodila mečbaly a pykala: Česká hviezda po životnom skalpe mala na rakete aj šampiónku Roland Garros

Barbora Krejčíková

RÍM – Česká tenistka Barbora Krejčíková po včerajšom životnom skalpe dnes ďalšie veľké víťazstvo v Ríme napokon nepridala a to aj napriek tomu, že proti úradujúcej šampiónke Roland Garros Ige Swiatekovej mala na rakete dva mečbaly.

Zahodila dva mečbaly

Krejčíková, ktorá včera v Ríme premiérovo vyradila hráčku z elitnej desiatky, keď zdolala trápiacu sa grandslamovú šampiónku Keninovú, dnes opäť začala skvele, keď prvý set s favorizovanou Swiatekovou vyhrala 6:3. V druhom následne viedla o brejk 2:0, ale sľubné vedenie neudržala. Okamžitou stratou podania sa skóre vyrovnalo a vyrovnaná partia dospela až do tajbrejku. Eśte v dvanástej hre ale Češka na podaní súperky zahodila dva mečbaly, čo ju napokon poriadne mrzelo. Tajbrejk prehrala tesne 5:7, rovnako tak aj ďalší set a do štvrťfinále postúpila úradujúca víťazka Roland Garros.

Sabalenková dohrala

Do štvrťfinále prekvapujúco postúpila aj americká tenistka Cori Gauffová. Vo štvrtkovom osemfinálovom zápase prekvapivo zdolala siedmu nasadenú Arinu Sabalenkovú z Bieloruska 7:5, 6:3. Svetová bieloruská štvorka pritom minulý týždeň ovládla prestížne podujatie v Madride.

Ďalej aj Plíšková, Bartyová a Martičová

Do štvrťfinále sa prebojovala aj deviata nasadená Češka Karolína Plíšková, ktorý vyradila Rusku Veru Zvonarevovú v dvoch setoch 7:5, 6:3.

Chýbať medzi osmičkou najlepších nebude ani svetová jednotka Bartyová, ktorá nestratila set s Ruskou Kudermetovovou a vedenie na sety neudržala včerajšia premožiteľka legendárnej Sereny Williamsovej Argentínčanka Podoroská, ktorá skončila na rakete Martičovej.

dvojhra – osemfinále: Petra Martičová (Chor.) – Nadia Podoroská (Arg) 3:6, 6:1, 6:2, Ashleigh Bartyová (Aus.-1) – Veronika Kudermetovová (Rus.) 6:3, 6:3, Jessica Pegulová (USA) – Jekaterina Alexandrovová (Rus.) 6:2, 6:4, Cori Gauffová (USA) – Arina Sobolenková (Biel.-7) 7:5, 6:3, Karolína Plíšková (ČR-9) – Vera Zvonariovová (Rus.) 7:5, 6:3, Iga Swiateková (Poľ.-15) – Barbora Krejčíková (ČR) 3:6, 7:6 (5), 7:5

Zdroj: ts, TASR