Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (13.5.): Zastaví španielsky bojovník Bautista v Ríme ruského favorita Rubleva?

Roberto Bautista-Agut, Andrej Rublev

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, pri ktorých zavítame na prestížne antukové podujatie do večného mesta.

ATP Masters 1000 Rím – osemfinále

Roberto Bautista-Agut vs Andrej Rublev (13.5. o 18:40)

Štyri víťazstvá zo siedmich vzájomných súbojov. To je vcelku priaznivá bilancia pre španielskeho bojovníka Bautistu, ktorý v boji o štvrťfinále bude v Ríme čeliť ruskému favoritovi Rublevovi. Ten sa ale v úvodnom vystúpení vytrápil so Struffom, keď po prehratom úvodnom tajbrejku musel zápas otáčať. Bautista v Ríme proti Paulovi a Garínovi nestratil ani set a šláger s ruským favoritom tak sľubuje mimoriadne pútavé divadlo. Stačí sa pozrieť na posledný vzájomný duel z osemfinále tohtoročného Monte Carla, v ktorom Rublev triumfoval po setoch 7:6, 5:7, 6:3. Aj dnes očakávam tuhý boj a dosť verím aj v postup Španiela.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,60

Tip KO

Dominic Thiem vs Lorenzo Sonego (13.5. o 19:00)

Svetová štvorka Dominic Thiem je v súboji s domácim Sonegom jasným favoritom, ale doterajšie výsledky až tak jasne nehovoria v prospech rakúskeho antukového špecialistu. Thiem sa po dlhšej prestávke na obľúbenej antuke len pomaly rozohoráva a aj v Ríme mal hneď na úvod výrazné problémy s Fucsovicsom, s ktorým po prehratom úvodnom sete vyhral kľúčový tajbrejk v tom druhom a následne Maďara vyprevadil s krutým kanárom. Sonego sa bude spoliehať na domáce prostredie a tiež formu, ktorú zatiaľ na antuke v tejto sezóne solídne vyladil. Víťaz podujatia v Cagliari po dvojsetovom vyradení Fucsovicsa skončil v Monte Carle na rakete Alexandra Zvereva, čo je ale jeho jediná tohtoročná antuková prehra. V Ríme si už poradil s Monfilsom aj Magerom a očakávam, že aj Thiema minimálne solídne potrápi.

Tip: Viac ako 20,5 gemu v zápase