Home Najdôležitejšie VIDEO Karatsev po senzačnom vyradení Djokoviča: Rozhodne najväčšie víťazstvo mojej kariéry

Aslan Karatsev, Belehrad, Serbia Open

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič nezíska titul na turnaji ATP v rodnom Belehrade. V sobotnom semifinále prehral ako nasadená jednotka s trojkou “pavúka”, Rusom Aslanom Karatsevom 5:7, 6:4, 4:6.

V druhom sete síce otočil z 2:4, no v koncovke rozhodujúceho dejstva mal navrch Karacev, ktorý odplatil “Nolemu” prehru zo semifinále grandslamového Australian Open v Melbourne. Zápas trval 3 hodiny a 25 minút a víťaz v ňom odvrátil 23 z 28 brejkbalov súpera. “Rozhodne to je najväčšie víťazstvo mojej kariéry, zdolal som svetovú jednotku. Som naozaj šťastný, na kurte som odovzdal všetko. Bol to dlhý súboj a som spokojný s mojím výkonom,” povedal 27-ročný Rus pre portál ATP.

V dueli o titul nastúpi proti Talianovi Matteovi Berrettinimu. Druhý najvyššie nasadený hráč vyradil Japonca Tara Daniela 6:1, 6:7 (5), 6:0.