Home Audio/video VIDEO Schmiedlová opäť ukázala veľkosť bojovníčky: Zdrvujúci obrat proti legendárnej Venus

VIDEO Schmiedlová opäť ukázala veľkosť bojovníčky: Zdrvujúci obrat proti legendárnej Venus

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová

PARMA – Aktuálna slovenská singlová jednotka Anna Karolína Schmiedlová na talianskom podujatí Emilia-Romagna Open v Parme proti legendárnej Venus Williamsovej opäť ukázala, že je veľká bojovníčka.


Proti bývalej svetovej jednotke a 23-násobnej grandslamovej šampiónke začala favorizovaná Slovenka s až prílišným rešpektom a prišla hneď o úvodné podanie. Potom ale Kajka potvrdila svoje kvality, keď s americkou legendou vyhrala štyri gemy po sebe a razom viedla pohodlne 4:1. Po udržaní podania na 5:2 sa zdalo, že Schmiedlová má prvý set v kapse ale zlomový moment prišiel vo ôsmej hre, kedy slovenská favoritka trestuhodne zahodila dva setbaly na podaní Venus a kruto na to doplatila. Setbal totiž zahodila aj následne na svojom servise, o ktorý prišla a už sa to s ňou viezlo. Výsledkom skratu bolo päť prehratých hier po sebe a z triumfu v úvodnom dejstve sa napokon za hodinku aj štyri minúty radovala Venus – 5:7.Do druhého dejstva vstúpila Schmiedlová ako vymenená a po čistej hre na podaní zobrala servis aj americkej súperke. Potom si obidve tenistky držali servis až do ôsmej hry, kedy sa k brejku opäť dostala Schmiedlová a radovala sa z hladkého triumfu 6:2.

Rozhodujúci set bol absolútne typickým pre Schmiedlovú a teda priniesol dohromady až šesť brejkov na obidvoch stranách. Lepšie začala Venus, ale na brejk Američanky odpovedala Schmiedlová tromi získanými hrami v rade. V rozlete ju ale opäť zastavil brejk Američanky a na ten odpovedala ribrejkom na 4:2. Vo ôsmej hre Venus tretí mečbal na podaní už nedokázala odvrátiť a z postupu do osemfinále sa tak po dvoch hodinách aj 41 minútach radovala slovenská favoritka, ktorá bilanciu vzájomných zápasov s americkou legendou upravila už na 4:1.https://www.youtube.com/watch?v=zfFkgUdXWlo

Schmiedlovú v boji o štvrťfinále v Taliansku čaká ďalšia americká súperka iba 19-ročná turnajová päťka Amanda Anisimová, s ktorou v jedinom vzájomnom súboji na tvrdom povrchu v japonskej Hirošime neuhrala ani set.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − twelve =