Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (17.5.): Zaskočí búrlivák Paire v Ženeve nemeckého favorita?

Tenisové tipy (17.5.): Zaskočí búrlivák Paire v Ženeve nemeckého favorita?

by Majo Malinovský
Benoit Paire

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, v ktorých sme sa pozreli na dva súboje zo švajčiarskej Ženevy.


ATP Ženeva – 1. kolo

Dominik Koepfer vs Benoit Paire (17.5. o 17:00)

V pozícii turnajovej sedmičky ale jasného outsidera nastúpi francúzsky búrlivák Benoit Paire na súboj úvodného kola proti nemeckému favoritovi Koepferovi. Aj keď Nemec nie je antukovým špecialistom, v tejto sezóne už svoje kvality preukázal aj na najpomalšom povrchu. V Monte Carle bez straty setu vyradil kvalitných antukárov Zapatu Mirallesa aj Londera a v Mníchove v nemeckom derby v troch setoch Kohlschreibera. Na podujatí Masters v Madride vyradil v dvoch setoch aj amerického bombardéra Opelku, ktorý následne v Ríme bojoval s neskorším víťazom Nadalom o svoje premiérové antukové finále. Paire je veľmi náladový, ale tenis mu stále nechutí. V Madride si síce senzačne vyšliapol na veľkého gruzínskeho favorita Basilašviliho, ale následne len tri hry uhral s Tsitsipasom. V poslednom vystúpení v Ríme podľahol domácemu Travagliovi v dvoch setoch 4:6, 3:6 a prehru očakávam aj v dueli s kvalitným nemeckým súperom.

Tip: Koepfer -3,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,79

Tip KOATP Ženeva – 1. kolo

Marin Čilič vs Dominic Stephan Stricker (17.5. o 18:00)

Rolu veľkého favorita bude v úvodnom kole v Ženeve plniť chorvátsky bombardér Marin Čilič, ktorý bude čeliť domácemu 18-ročnému mladíčkovi. Ten sa ale nachádza až na 419. priečke rebríčka ATP a jeho dominantou sú skôr vystúpenia v halovom prostredí, na antuke má ešte minimum odohraného. Čilič síce nezažíva ideálnu sezónu, ale grandslamový šampión na antukovom podujatí v Estorile dokráčal až do semifinále a následne v Ríme vyradil Bublika a prvý set sa držal aj s famóznym Tsitsipasom. Čilič navyše má Ženevu v obľube, veď pri svojej poslednej účasti v roku 2016 sa tu prebojoval až do finále, kde podľahol domácemu favoritovi Wawrinkovi a rok predtým skončil v štvrťfinále. Očakávam, že zápas rozhodnú skúsenosti a domáci mladík neuhrá ani set.

Tip: Stricker v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,72

Tip KO

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − 8 =