Home Audio/video VIDEO Ani favorizovaný Alcaraz ho nezastavil: Premožiteľ Kleina na Australian Open zabojuje už o finále

Carlos Alcaraz, Melbourne, Australian Open 2024

MELBOURNE – Španielsky tenista Carlos Alcaraz vypadol vo štvrťfinále mužskej dvojhry na grandslamovom  Australian Open.

Druhý nasadený hráč podľahol turnajovej šestke Nemcovi Alexandrovi Zverevovi v štyroch setoch 1:6, 3:6, 7:6 (2), 4:6. Zverev sa v semifinále stretne s Rusom Daniilom Medvedevom, ktorý v stredu zvíťazil nad Poliakom Hubertom Hurkaczom v piatich setoch 7:6 (4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4.

V prvých dvoch setoch mu nedal šancu

Zverev nedal favoritovi stretnutia i celého turnaja v úvodných dvoch setoch šancu a brejkol ho hneď pri prvej príležitosti v druhom geme. Podanie mu vzal aj za stavu 4:1, následne servoval na víťazstvo a využil prvý setbal. Španielov prejav sa v druhom sete zlepšil a v siedmom geme sa dostal aj k dvom brejkbalom. Tie však nevyužil, sám stratil servis a za stavu 3:5 pustil súpera do vedenia 15:0 hneď na svojom prvom podaní. Zverev opäť využil prvý setbal.

Jeho súper zdramatizoval priebeh zápasu až v deviatom geme tretieho dejstva, keď si vzal naspäť servis a znížil na 4:5. V tajbrejku chytil druhý dych a Nemcovi dovolil uhrať len dva body. Hneď na začiatku záverečného dejstva prišiel o podanie, no vzápätí si ho vzal naspäť. To sa mu však už nepodarilo za stavu 4:5 a Zverev už dotiahol zápas do úspešného konca.

Pocta hrať takýto zápas

“Hrám s najlepšími hráčmi na svete, najmä v uplynulých dvoch rokoch. Carlos je druhý najlepší a vyhral dva grandslamové turnaje. Je pocta hrať takýto zápas a keď ste tak blízko víťazstvu, začnete nad tým príliš rozmýšľať. Som rád, že som sa v štvrtom sete vrátil späť a vyhral,” povedal Zverev pre akreditované médiá.

Alcaraz nebol vo svojej koži

Alcaraz bol po prehre sklamaný. “Nebol som vo svojej koži, nevychádzalo mi prvé podanie a robil som priveľa nevynútených chýb. Neviem presne, čo sa stalo, musím tento zápas rozobrať s mojim trénerom Juanom Carlosom Ferrerom. V treťom sete som zabojoval kvôli fanúšikom a uspel v tajbrejku, no vo štvrtom dejstve mal opäť navrch Sascha, ktorý odohral skvelý duel,” citoval slová Alcaraza španielsky denník Marca.

Prvé semifinále je na programe v noci na piatok, najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič si zmeria sily s Talianom Jannikom Sinnerom.

muži – dvojhra – štvrťfinále: Alexander Zverev (Nem.-6) – Carlos Alcaraz (Šp.-2) 6:1, 6:3, 6:7 (2), 6:4