Home Audio/video VIDEO Alexander Zverev zarmútil fanúšikov vážnosťou zranenia: Veľmi ťažká chvíľa pre mňa

VIDEO Alexander Zverev zarmútil fanúšikov vážnosťou zranenia: Veľmi ťažká chvíľa pre mňa

by Majo Malinovský
Rafael Nadal, Alexander Zverev

PARÍŽ – Zranenie Alexandra Zvereva, ktoré utrpel v semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros, je veľmi vážne.


Nemecký tenista to uviedol na sociálnej sieti Twitter. Podporu mu vyjadril aj šéf Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach.

VIDEO Nadal si takto postup do finále nepredstavoval: Zverev v slzách opúšťal kurt na vozíku

Dvadsaťpäťročný Zverev v súboji so Španielom Rafaelom Nadalom si za stavu 6:7 (8), 6:6 vyvrtol členok a zápas skrečoval. Z kurtu ho odviezli na vozíčku. Po krátkej pauze sa vrátil na dvorec o barlách, podal Nadalovi ruku a empajrovému rozhodcovi povedal, že nemôže pokračovať v zápase.Veľmi vážne zranenie

Alexander Zverev
Zranený Alexander Zverev (Foto: TASR/AP/Michel Euler)

“Je to veľmi ťažká chvíľa pre mňa. Bol to fantastický zápas, kým sa nestalo to, čo sa stalo. Vyzerá to, že mám veľmi vážne zranenie. Ale lekársky tím a lekári to stále kontrolujú,” napísal Zverev.

Na Twitteri mu vyjadril podporu Bach: “Drahý Alex Zverev, želám vám skoré uzdravenie. Dúfam, že vás čoskoro uvidíme opäť na dvorci.”

Nadal bude v nedeľu od 15.00 h bojovať o 14. titul z parížskej antuky, rekordný 22. grandslamový. Jeho finálovým súperom bude ôsmy nasadený Nór Casper Ruud. Nadal má vo finálových dueloch na dvorci Philippa Chatriera zatiaľ stopercentnú bilanciu 13:0.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 3 =