Home Audio/video VIDEO Alcaraz kráča za obhajobou titulu: Po prvom sete bolo momentum na Fogniniho strane

Carlos Alcaraz

RIO DE JANEIRO – Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa v druhom kole antukového turnaja ATP 500 v Riu de Janeiro trápil s podaním, ktoré stratil štyrikrát za sebou a celkovo päťkrát. Napriek tomu v repríze minuloročného semifinále zdolal Taliana Fabia Fogniniho, vyhral svoj šiesty tohtoročný zápas a priblížil sa k obhajobe titulu.

Alcaraz sa minulý týždeň vrátil na kurty po viac ako trojmesačnej prestávke spôsobenej dvoma zraneniami a okamžite triumfoval na antuke v Buenos Aires. Teraz v Riu de Janeiro štartuje ako obhajca titulu druhýkrát v kariére, vlani v Umagu ho o zopakovanie predchádzajúceho triumfu pripravil vo finále Jannik Sinner.

V Brazílii 19-ročný Španiel vyhral už dve z piatich kôl. Po úvodnom dvojsetovom víťazstve nad domácim outsiderom Mateusom Alvesom si po trojsetovej bitke poradil s Fabiom Fogninim po 2 hodinách a 45 minútach 6-7 6-2 6-4.

Bývalá svetová jednotka v úvode viedla 3:0 a mala dva brejkbaly, ktoré však nevyužila a skvelý štart v bezproblémový postup nepremenila. Práve naopak, Alcaraz stratil štyri nasledujúce servisy a prvé dejstvo prehral po vyrovnanom tajbrejku. Rytmus na podaní ale znovu dokázal nájsť a vývoj otočil. Malú komplikáciu si dovolil ešte v treťom sete, v ktorom za stavu 3:0 s dvomi brejkami k dobru piatykrát neudržal servis.

“Trochu som bojoval so svojím podaním. Mal som zápas pod kontrolou, ale potom prišlo niekoľko brejkov za sebou. Po prvom sete bolo momentum na jeho strane a bolo pre mňa ťažké vrátiť sa späť. Viem však, že tenisový zápas je. Mal som šancu zlepšiť svoje podanie a myslím, že sa mi to podarilo,” komentoval Alcaraz.

“Bol to naozaj ťažký zápas. Obaja sme hrali na vysokej úrovni, skvelé výmeny, výborné údery. Je úžasné hrať takéto zápasy. Povedal by som, že sme obaja podali takmer stopercentný výkon,” dodal rodák z Murcie, ktorý si vylepšil tohtoročnú bilanciu na 6-0.