Home Audio/video VIDEO 18-ročný talent Česka nedal šancu ďalšej súperke: Premožiteľka Kužmovej v Lyone zabojuje už o semifinále

VIDEO 18-ročný talent Česka nedal šancu ďalšej súperke: Premožiteľka Kužmovej v Lyone zabojuje už o semifinále

by Majo Malinovský
Linda Nosková

LYON – Stále iba 18-ročná talentovaná česká tenistka Linda Nosková pokračuje na halovom podujatí vo francúzskom Lyone v skvelých výkonoch.


Premožiteľka Viktórie Kužmovej vo finále kvalifikácie zvládla aj dnešný osemfinálový súboj so šiestou nasadenou Egypťankou Mayar Sherifovou. Aj s tou predviedla talentovaná Češka mimoriadne pôsobivý výkon, keď za hodinu aj deväť minút stratila len päť hier (6:3, 6:2) a odplatila súperke prehru spred dvoch rokov z pražskej antuky.

Zatiaľ v Lyone suverénnym dojmom pôsobiaca Češka dnes nestratila ani jediné podanie, keď jej egyptská súperka zahodila všetky tri ponúknuté brejkbaly, naopak Nosková využila štyri zo šiestich možností na zisk brejku.Pre český talent je to na okruhu WTA len tretí postup a vôbec prvý halový do štvrťfinále, v ktorom si o semifinále zahrá s kolumbijskou súperkou Serranovou Osoriovou, s ktorou to bude jej vzájomná premiéra.

Na doterajší najväčší úspech kariéry dosiahla Nosková tri týždne dozadu, keď v austrálskom Adelaide postúpila do finále, kde nestačila na víťazku úvodného grandslamu sezóny Arinu Sabalenkovú.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − six =