Home Najdôležitejšie Bývalá svetová trojka pripomenula smrť mladého ukrajinského talentu: Prečo by mali športovci Ruska a Bieloruska dostať šancu?!

Bývalá svetová trojka pripomenula smrť mladého ukrajinského talentu: Prečo by mali športovci Ruska a Bieloruska dostať šancu?!

by Majo Malinovský
Jelina Svitolinová

BRATISLAVA – Bývalá ukrajinská svetová trojka Elina Svitolinová opäť dala jasne najavo svoj postoj k Rusku a Bielorusko a vyjadrila sa k neustále diskutovanej účasti športovcov z týchto krajín na OH.


“Olympiáda je najväčším snom a najväčším privilégiom pre športovcov. Sú najväčšou platformou pre inklúziu a rozmanitosť v športe, ktorá upúta pozornosť celého sveta. Vzhľadom na to sa musíme držať zákazu pre ruských a bieloruských športovcov a vyslať do celého sveta silný odkaz, že sme jednotní v sankciách uvalených proti Rusku a Bielorusku a že musia čeliť následkom ohavných činov ich vlád,” začala zostra 28-ročná rodáčka z Odesy, ktorá v máji minulého roka prerušila kariéru kvôli tehotenstvu.

Znepokojenie ukrajinskej tenistky: Nezáleží na tom, či ste otec slávneho tenistu, alebo fanúšik, Novak má veľmi agresívnych

Prečo by mali Rusi a Bielorusi dostať šancu?

“Ich životy nemôžu normálne pokračovať a celý svet, ani ruský či bieloruský ľud nemôže ignorovať zverstvá, ktoré sa páchajú na Ukrajine. Volodymyr Androščuk, jedna z vychádzajúcich ukrajinských hviezd v desaťboji bol vo vojne zavraždený. Na OH tak už nikdy nenaplní svoj potenciál ani sny, tak prečo by mali ruskí a bieloruskí športovci dostať šancu, keď ich vlády okrádajú nevinných ľudí a športovcov o ich šance?!” pripomenula bronzová medailistka z posledných OH smrť iba 22-ročného desaťbojára, ktorý padol na fronte.Semifinalistka Wimbledonu aj US Open z roku 2019, ktorá sa aktuálne nachádza až na 374. priečke rebríčka WTA, tak vo svojom príspevku jasne deklarovala svoj názor, že športovcom Ruska a Bieloruska by na OH nemal byť v čase zúriacej vojny na Ukrajine štart povolený. Manželka francúzskeho šoumena Gaela Monfilsa plánuje návrat na kurty niekedy v lete, ale nechce svoj comeback príliš uponáhľať.

Zdroj: ts, Instagram – Elina Svitolinová

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen + twelve =