Home Najdôležitejšie Veľký náznak, že Novak Djokovič bude štartovať na Australian Open 2022

Veľký náznak, že Novak Djokovič bude štartovať na Australian Open 2022

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič

Novak Djokovič bude pravdepodobne štartovať na Australian Open 2022. Objavil sa veľký náznak.


Tennis Australia a vedenie Australian Open rozhodli, že na turnaji budú môcť štartovať len kompletne očkovaní hráči. Stále visí veľký otáznik nad svetovou jednotkou Novakom Djokovičom a jeho účasťou na turnaji. Predpokladá sa, že tenista nie je očkovaný.

Jeho otec Srdjan spochybnil v nedávnych vyjadreniach účasť svojho syna v Melbourne, obvinil organizátorov z “vydierania”.

Novak Djokovič bude hrať ATP Cup v Austrálii

V utorok sa však zjavil veľký náznak toho, že by Djokovič mohol na Australian Open 2022 štartovať. Objavil sa v nominácii Srbska na januárový ATP Cup, ktorý sa koná v Austrálii. Informuje o tom portál tennis365.com.

Aj keď ATP Cup neprijal rovnako prísne podmienky ako Australian Open, už len samotná skutočnosť, že začiatkom januára sa chystá odletieť do Austrálie a hrať na spomínanom podujatí naznačuje, že plánuje štartovať na úvodnom grandslame roku.

Ak nebude Djokovič očkovaný, bude musieť dostať výnimku od vlády Nového Južného Walesu a po príchode do Sydney bude musieť nastúpiť do 14-dňovej karantény.

20-násobný grandslamový víťaz by v prípade zisku titulu na Australian Open vytvoril nový rekord a nechal by za sebou Rafaela Nadala aj Rogera Federera (obaja vyhrali tiež po 20 grandslamových titulov).

Djokovič bol lídrom Srbska na Davis Cupe, priviedol svoj tím do semifinále, v ktorom Srbi stroskotali na Chorvátsku. Na ATP Cup majú Srbi v skupine Nórsko, Chile a Španielsko.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − fifteen =