Home Najdôležitejšie Novak Djokovič na Australian Open? Prehovoril jeho otec

Novak Djokovič na Australian Open? Prehovoril jeho otec

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič

Bude Novak Djokovič štartovať na grandslamovom Australian Open? Prehovoril jeho otec Srdjan.


Špekulácie o tom, či Novak Djokovič bude účastníkom januárového Australian Open alebo nie, neutíchajú. Viac svetla vniesli vyjadrenia jeho otca Srdjana. Ten to povedal vcelku otvorene: za súčasných podmienok je nepravdepodobné, že Novak bude v Melbourne štartovať.

Srdjan Djokovič poskytol rozhovor v TV Prva. Odmietol v ňom prezradiť, či je alebo nie je Novak očkovaný proti Covidu. Každý má podľa neho právo na svoje súkromie. Aktuálne platí, že v Melbourne môžu štartovať len plne očkovaní športovci.

Otec Djokoviča hovorí o vydieraní, za týchto podmienok Novak v Melbourne hrať nebude

„Čo sa týka záležitosti očkovaných alebo neočkovaných, je osobným právom každého z nás, či budeme očkovaní alebo nie. Nikto nemá právo vstúpiť do tohto súkromia, je to zaručené ústavou,” cituje B92 Djokoviča staršieho.

„Každý má právo rozhodovať o svojom zdraví. Je to jeho exkluzívne právo. Či to zverejní? Nemyslím si to. Toto rozhodnutie nepoznám ani ja. Ak by som aj poznal, nepoviem vám to. Má právo rozhodnúť sa, ako chce.”

Keď dostal Srdjan Djokovič priamu otázku na účasť Novaka na Australian Open, označil počínanie kompetentných úradov za “vydieranie”.

„Či bude hrať závisí na tom, aké dajú podmienky. Chcel by hrať celým svojím srdcom, pretože je to športovec a my by sme boli tiež radi. Za týchto podmienok a vydieraní, pravdepodobne hrať nebude. Ja by som to neurobil. A je to môj syn, takže sa rozhodne sám.”

Novak Djokovič je 9-násobným šampiónom Australian Open. Ak by vyhral titul v Melbourne, prekonal by Rogera Federera a Rafaela Nadala a stal by sa rekordérom v počte získaných grandslamových titulov.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four − one =