Home Najdôležitejšie Veľké sklamanie pre slovenskú turnajovú päťku: Favorizovaný Klein s francúzskym outsiderom neuhral ani set

Lukáš Klein

VILNIUS – Prekvapivou prehrou skončilo štvrťfinálové vystúpenie Lukáša Kleina na challengerovom podujatí v litovskom Vilniuse.

Slovenská turnajová päťka Klein, podľahol aktuálne až 325. hráčovi rebríčka ATP Danovi Addedovi za hodinu aj 47 minút po setoch 5:7, 3:6.

Klein tak nenadviazal na dobré výsledky z uplynulých týždňov a v boji o semifinále doplatil predovšetkým na nepremieňanie brejkbalových príležitostí, keď na brejk premenil len dve zo 16 ponúknutých šancí, pre porovnanie jeho súper využil štyri z ôsmich ponúknutých brejkbalov.

Francúzskeho víťaza v boji o challengerové finále Čaká turecký súper Cem Ilkel, ktorý si v dvoch setoch poradil s ďalším Francúzom Lokolim.