streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieDopingový škandál ženskej tenisovej hviezdy: Svetovej deviatke našli v tele zakázanú látku!

Dopingový škandál ženskej tenisovej hviezdy: Svetovej deviatke našli v tele zakázanú látku!

LONDÝN – Dopingovému škandálu čelí rumunská tenistka Simona Halepová. Svetovej deviatke našli pri testovaní v tele zakázanú látku.


Dvojnásobná grandslamová šampiónka Rumunka Simona Halepová zverejnila vyhlásenie na svojej sociálnej sieti. V ňom uviedla, že pri dopingovom teste jej našli zakázanú látku. Halepová tiež zdôraznila, že sa začal najťažší zápas jej kariéry: boj za pravdu.

Látka s názvom Roxadustat sa podľa nej našla v extrémne nízkych množstvách. Roxadustat je látka, ktorá stimuluje produkciu červených krviniek. Používa sa pri liečbe pacientov, ktorí majú problémy s obličkami. Simona dodala, že nikdy vedome nebrala nič zakázané a vyjadrila nádej, že skôr či neskôr sa ukáže, aká je situácia v skutočnosti.

Halepová odohrala svoj posledný turnaj v auguste. Na US Open prehrala v prvom kole a krátko na to predčasne ukončila sezónu. Začiatkom roku 2022 sa trénerom Halepovej stal renomovaný francúzsky špecialista Patrick Mouratoglu, bývalý tréner 23-násobnej grandslamovej šampiónky Sereny Williamsovej.

International Tennis Integrity Agency – nezávislá organizácia zodpovedná za bezúhonnosť profesionálneho tenisu potvrdila pozitívnu dopingovú vzorku svetovej deviatky a pozastavenie jej súťažnej činnosti. V krvi Halepovej sa našla látka Roxadustat, ktorá je na zozname zakázaných látok Svetovej antidopingovej agentúry.

Rumunka využila právo na testovanie B vzorky a do výsledku tohto testu nemôže hrať.

Zdroj: TASR, tsLEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − six =

Slováci v akcii