Home Najdôležitejšie Vajda o Djokovičovom titule: „Vôbec som to nečakal“

Vajda o Djokovičovom titule: „Vôbec som to nečakal“

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič získal v nedeľu svoj štvrtý wimbledonský titul v kariére. Na tráve v All England Clube triumfoval ako najnižšie postavený muž v rebríčku ATP od roku 2001, keďže pred turnajom mu patrilo až 21. miesto. Prekvapenie z jeho výkonov neskrýval ani Marián Vajda.

„Nemohol som si vybrať lepšie miesto na svoj návrat na vrchol. Všetky moje víťazstvá vo Wimbledone sú jedinečné, ťažko sa porovnávajú,“ citovala agentúra DPA Djokoviča, ktorý si po trojsetovom víťazstve nad Juhoafričanom Kevinom Andersonom pripísal celkovo už svoj 13. grandslamový titul.

„Nemyslel som si, že tu môžem hrať takto dobre. Časť zo mňa však verila, že by sa mi to mohlo podariť a dúfal som, že môžem zabojovať o trofej,“ dodal zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu, ktorého Djokovičov triumf prekvapil.

„Vôbec som to nečakal, pretože sa takmer nestihol pripraviť na Wimbledon. Navyše odohral ťažké semifinále proti Nadalovi a z finálového súboja som mal obavy. Ale Novak skvele podával a riternoval. Bol psychicky veľmi silný a naplno využil všetky vlastnosti trávnatého povrchu,“ povedal Vajda podľa portálu tennis.com.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven − eight =