Home Najdôležitejšie Djokovič je späť. Odvrátil 5 setbalov a dobyl Wimbledon

Djokovič je späť. Odvrátil 5 setbalov a dobyl Wimbledon

LONDÝN – Novak Djokovič (21. v hodnotení ATP) zdolal vo finále Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) Kevina Andersona (8. v hodnotení ATP) 6:2, 6:2, 7:6(3).

Už v prvom sete sa jasne ukázalo, ktorý z tenistov ušetril v predchádzajúcich zápasoch viac síl. Novak Djokovič dominoval a jeho taktika bola jasná. Snažiť sa dostávať do dlhších výmen, v nich bol unavený Anderson jasne slabším hráčom.

Srb dvakrát v prvom dejstve brejkol Juhoafričana. Pri vlastnom podaní nestratil ani raz viac ako jeden fiftín. Po 29 minútach tak už viedol 1:0 na sety.

Potom sa hra mierne vyrovnala a aj Anderson predviedol niekoľko pekných momentov, hoci výsledkovo rozdiel nebolo cítiť. Srb mu opäť dvakrát prelomil servis. Tentokrát však pri podávaní na víťazstvo pripustil súpera ku prvému brejkbalu. Odvrátil ho a set priviedol do víťazného konca.

V treťom dejstve sa začal Anderson prezentovať zlepšenou hrou a dlho držal so Srbom krok. Miestami bol lepším hráčom. Keď Djokovič podával za stavu 4:5, dokonca sa Juhoafričan aj vďaka dvojchybám súpera dostal ku dvom setbalom. Ku trom podobným šanciam sa prepracoval na riterne aj za stavu 6:5, no Srb všetky odvrátil a vynútil si tak tajbrejk.

V ňom našiel opäť pohodu. Súperovi povolil iba 3 body a premenil druhý mečbal.