LONDÝN – Rebecca Šramková nastúpi v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone proti Brazílčanke Beatriz Haddadovej Maiovej.
Rozhodol o tom piatkový žreb. Dvadsaťosemročná Šramková sa vo Wimbledone predstaví v hlavnej súťaži druhýkrát vo svojej kariére, pred rokom skončila už v prvom kole. Pre 29-ročnú Brazílčanku to bude piate vystúpenie v All England Clube. Jej maximom je štvrté kolo z roku 2023, vlani sa prebojovala do tretieho kola. Do tohtoročnej dvojhry ide v pozícii nasadenej „dvadsaťjednotky“.
Šramková má so svojou súperkou v prvom kole negatívnu bilanciu – dve výhry a štyri prehry. Naposledy sa spolu stretli vo februári na turnaji v Méride, kde Slovenka zvíťazila 7:6 (8) a 6:3.
Jediná zástupkyňa zo Slovenska v dvojhre má za sebou vydarenú prípravu na tretí grandslamový turnaj sezóny. Na podujatí v Londýne zdolala vlaňajšiu wimbledonskú šampiónku, Češku Barboru Krejčíkovú a na turnaji v Nottinghame sa dostala až do semifinále.
Týmito výsledkami vyrovnala kariérne maximum v rebríčku WTA, v jeho poslednom vydaní sa nachádzala na 36. pozícii. V generálke na Wimbledon vypadla v druhom kole v Eastborune, keď prehrala s Francúzkou Varvarou Gračevovou 5:7 a 3:6.
Mihalíková v debli nasadenou deviatkou
Vo štvorhre sa predstaví zo Sloveniek Tereza Mihalíková, spolu s Britkou Oliviou Nicholssovou si ako nasadené „deviatky“ zahrajú v prvom kole s rusko-českým párom Kamila Rachimovová a Anna Sisková. Do turnaja sa prihlásila aj Šramková, ktorá spojila sily s Češkou Lindou Noskovou. Ich prvými súperkami budú domáce Ella McDonaldová a Mingge Xu.
Zdroj: TASR
Pridajte komentár