Home Správy V šlágri 3. kola pekinského WTA turnaja uspela Kvitová

V šlágri 3. kola pekinského WTA turnaja uspela Kvitová

PEKING – Siedma nasadená Češka Petra Kvitová zdolala v osemfinálovom 3. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Pekingu (8 285 274 USD, tvrdý povrch vonku) švajčiarsku deviatku žrebu Belindu Benčičovú 6:3, 6:3.

Česká favoritka od úvodu výborne servovala. Za stavu 2:2 sa navyše po prvý raz presadila na príjme, čím vykročila za ziskom prvého setu. Ten sa stal o pár minút realitou. V deviatom geme ho spečatila pri podaní Benčičovej.

V druhom dejstve Švajčiarka pookriala a odskočila do vedenia 2:0. Momentum si však nedokázala udržať a o chvíľu bolo vyrovnané. Kvitová bola lepšou hráčkou, čo napokon vyústilo do pohodlného víťazstva. Od stavu 3:3 získavala gemy len ona.

• Kvitová nastrieľala 13 es
  • iba raz stratila servis
  • vo vzájomnej bilancii upravila na 4:1

Zápas bol mimoriadne dôležitý z hľadiska boja o miestenky na šenčenské MS WTA Tour. Kvitová je dve víťazstvá od istoty štartu, deviatu Benčičovú má na dosah Holanďanka Kiki Bertensová. Je viac ako pravdepodobné, že siedma Američanka Serena Williamsová už tento rok hrať nebude.