Home Najdôležitejšie V nedeľu vyhral titul v Alicante, dnes už valcoval v Nemecku: Klein zvládol prechod do haly a je v osemfinále!

V nedeľu vyhral titul v Alicante, dnes už valcoval v Nemecku: Klein zvládol prechod do haly a je v osemfinále!

by Roderik Pastier
Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020

ISMANING – Slovenský tenista Lukáš Klein sa suverénnym spôsobom prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Ismaningu (45 730 EUR, koberec, hala). V úvodnom kole si hladko poradil s Fínom Ottom Virtanenom, ktorého zdolal 6:1, 6:4 za necelú hodinu.


Klein mal po nedeľňajšom finále v Alicante len necelé dva dni na prechod do haly v nemeckom Ismaningu, kde sa hrá na špecifickom koberci. Náročná porcia zápasov v nohách mu však vôbec neprekážala, od začiatku jednoznačne dominoval nad svojim fínskym súperom, ktorého dvakrát v prvom sete brejkol. Po 21 minútach zvládol prvé dejstvo 6:1 a ujal sa vedenia v zápase.

Slovenský tenista, ktorý v live rankingu okupuje aktuálne už 169. priečku začal lepšie aj druhú sadu, po prelomenom servise a udržanom podaní viedol nad Virtanenom 3:1. Fín v nasledujúcom priebehu druhého setu ešte zmobilizoval sily, tromi hrami sa mu podarilo zvrátiť stav na 3:4, ale koncovka opäť patrila výborne hrajúcemu Kleinovi, ktorý zaslúžene postúpil do osemfinále.Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s víťazom švajčiarsko-nemeckého súboja medzi Antoinom Bellierom a Elmarom Ejupovičom.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + seventeen =