Iga Swiateková
Iga Swiateková a jej víťazná radosť (Foto: TASR/DPA - Tom Weller)

Nádherné gesto svetovej jednotky Swiatekovej: Všetky zarobené peniaze z Ostravy venuje na charitu

OSTRAVA – Ženská svetová jednotka Iga Swiateková znova preukazuje, že má srdce na správnom mieste. Porazená finalistka nedávneho AGEL Open sa rozhodla všetky zarobené peniaze z ostravského turnaja venovať charite zaoberajúcej sa podporou duševného zdravia.


Swiateková útočila minulý týždeň v Ostave už na ôsmy sezónny titul. Víťazka dvoch tohtoročných grandslamov nakoniec po viac ako trojhodinovej bitke podľahla v parádnej atmosfére 7:5, 6:7(4) a 3:6 Barbore Krejčíkovej.

Za finálovú účasť patrí porazenej dvadsaťjedenročnej poľskej tenistke odmena vo výške 58 032 eur. Na jej účte ale dlho nezostane. Swiateková v ohlasoch pre web WTA prezradila, že venuje celý finančný obnos na charitu, a to v rámci prebiehajúceho Týždňa duševného zdravia.

„Chcem, aby ľudia, ktorí potrebujú pomôcť, vedeli, že majú možnosť ju využiť. Rovnako tak môžu ľudia, ak majú na to prostriedky, pomáhať ostatným,“ vyzvala rodáčka z Varšavy, ktorá s podobnou iniciatívou prišla aj vlani na jeseň po turnaji v Indian Wells.Swiateková odohrala v Ostrave prvý turnaj od víťazného US Open. Po vystúpení v treťom najväčšom meste Českej republiky sa presunula do San Diega, kde ju tento týždeň čaká ďalší podnik kategórie WTA 500. Najvyššie nasadená hráčka, ktorá má v úvodnom kole znovu voľný žreb, si v osemfinále zahrá buď s Kazaškou Jelenou Rybakinovou, alebo s Muguruzaovou zo Španielska.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + 15 =