Home Najdôležitejšie V Česku to žije tenisom! V Prahe sa uskutoční turnaj ako náhrada za zrušenú kvalifikáciu na US Open

V Česku to žije tenisom! V Prahe sa uskutoční turnaj ako náhrada za zrušenú kvalifikáciu na US Open

by Roderik Pastier

PRAHA – Tenisový turnaj WTA série 125K v Prahe, ktorý sa uskutoční ako náhrada za zrušenú kvalifikáciu na US Open, bude mať oproti pôvodným predpokladom dvojnásobné štartové pole aj prize money. Od 29. augusta sa bude na TK Sparta Prague Open 2020 hrať o prémie s dotáciou 3,075 milióna dolárov a na turnaji bude štartovať až 128 tenistiek. S touto správou prišla WTA.


„V nadväznosti na tlačovú správu WTA potvrdzujem, že od 29. augusta sa bude v Prahe hrať najväčší tenisový turnaj, aký tu ešte nikdy nebol. Tiež prize money, ktoré hradí USTA, patria k najväčším, o aké sa v Česku vôbec kedy hralo,” komentoval pridelenie turnaja prezident ČTS Ivo Kaderka.

Pôvodne sa mal v druhý turnaj určený pre tenistky z druhej a tretej stovky svetového rebríčku uskutočniť v rakúskom Portschach. WTA nakoniec pridelila celú súťaž českej metropole.„Rozšírenie už oznámeného turnaja na dvojnásobok vnímame ako obrovské ocenenie kvalít v nedeľu skončeného turnaja WTA. Vďaka spokojnosti hráčok i zástupcov WTA sme boli vyzvaní k organizácii veľkej akcie pre 128 hráčok,” uviedol riaditeľ turnaja David Trunda.

Praha hostila minulý týždeň jeden z prvých turnajov WTA po pauze zapríčinenej pandémiou koronavírusu, ktorý vyhrala svetová dvojka Simona Halepová.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − 6 =