Home Správy V 2. kole ATP turnaja v Cincinnati sa členom top 10 nedarí

V 2. kole ATP turnaja v Cincinnati sa členom top 10 nedarí

CINCINNATI – Druhé kolo turnaja ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati (6 735 690 USD, tvrdý povrch vonku) znamená čistky medzi favoritmi. Dnes skončili Grék Stefanos Tsitsipas, Japonec Kei Nišikori i Nemec Alexander Zverev.

Ako prvý sa porúčal šiesty nasadený Kei Nišikori. V derby nestačil po výsledku 6:7(2), 4:6 na kvalifikanta Jošihita Nišioku. V prvom sete sa dlho zdalo, že rozhodne jeho zakopnutie na podaní v treťom geme. V koncovke však vyrovnal ribrejkom na 5:5, následne sa po odvrátení troch brejkbalov ujal vedenia, ale v skrátenej hre získal len dva body. Druhé dejstvo mal vďaka brejku na 4:3 nádejne rozohraté, no od tohto momentu získaval gemy len jeho krajan.

Ideálnu formu neukázal ani piaty nasadený Stefanos Tsitsipas. S Nemcom Janom-Lenardom Struffom prehral 4:6, 7:6(5), 6:7(6). V úvodnom dejstve sa mu stalo proti výborne servujúcemu súperovi osudným zaváhanie na servise za stavu 3:3. Do druhej časti vkročil Struff brejkom, o ktorý prišiel až za stavu 5:4. V tajbrejku vyťažil grécky mladík o pár minút z psychologickej výhody po výsledku 7:5 vyrovnanie. Tretí set sa zaobišiel bez prelomených podaní. V skrátenej hre vyrovnal Tsitsipas z 3:6 na 6:6, ale posledné slovo mal jeho súper.

Siedmy nasadený Alexander Zverev podľahol 7:6(4), 2:6, 4:6 kvalifikantovi Miomirovi Kecmanovičovi zo Srbska. V prvom sete otočil z 1:3 na 5:4, a hoci následne stratil servis, v tajbrejku bol lepší – 7:4. V druhom dejstve prevzal iniciatívu srbský mladík, ktorý získal od stavu 1:2 päť gemov za sebou. Vo väčšej pohode bol aj v tretej časti. Brejk na 3:2 si ešte nechal vziať, ale ten zo siedmeho gemu už bol rozhodujúci.

Pre únavu neštartuje v Cincinnati španielska svetová dvojka Rafael Nadal, pre chorobu rakúska štvorka Dominic Thiem. Pre zranenie členka zas desiatka Fabio Fognini z Talianska. Z top 10 zostávajú v hre len Srb Novak Djokovič (1.), Švajčiar Roger Federer (3.) a ruské duo Daniil Medvedev (8.), Karen Chačanov (9.).