Home Najdôležitejšie Polášek s Dodigom nedali v Cincinnati šancu hrajúcim legendám

Polášek s Dodigom nedali v Cincinnati šancu hrajúcim legendám

Filip Polášek

CINCINNATI – Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig zdolali v 2. kole štvorhry na turnaji ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati (6 735 690 USD, tvrdý povrch vonku) ôsmy nasadený domáci pár Bob Bryan/Mike Bryan 6:4, 6:2.

Američania mali problémy už v úvode, keď na servise museli vybojovať gem cez zhodu. Pár z Európy si počínal suverénnejšie. V ďalšom priebehu sme videli hry plné brejkbalov, o podanie prišli obe dvojice. V kľúčovom siedmom geme nezvládli servis zámorské dvojičky a vedenie 4:3 s brejkom už wimbledonskí semifinalisti pretavili do zisku setu.

Druhé dejstvo bolo kratšie, čo sa dĺžky gemov týka. Diváci videli niekoľko čistých hier a len dva brejkbaly. Obe príležitosti mal na raketách chorvátsko-slovenský pár a nemýlil sa. Zápas sa skončil po 60 minútach ôsmym gemom – Polášek s Dodigom premenili prvý mečbal.

• Dodig s Poláškom nastrieľali 11 es
  • víťazný pár získal 83 % fiftínov po prvom podaní

Vo štvrťfinále budú súpermi postupujúceho páru víťazi súboja medzi čilsko-francúzskym tandemom Christian Garín/Benoit Paire a druyhou nasadenou poľsko-brazílskou dvojicou Lukasz Kubot/Marcelo Melo.