Home Najdôležitejšie Úvodné zápasy na Bratislava Open sú za nami. Prekvapivá prehra Mihalíkovej a postup Gomboša

Úvodné zápasy na Bratislava Open sú za nami. Prekvapivá prehra Mihalíkovej a postup Gomboša

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji Bratislava Open, so 17-ročným krajanom Michalom Novanským sa však zapotil. V prvom sete prehrával druhý nasadený daviscupový reprezentant na antuke Slovana 3:5, no napokon otočil na 7:5 a druhé dejstvo už vyhral jasne 6:2.


Gombos bol rád, že po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu si mohol zahrať riadny súťažný zápas. „Veľmi som sa tešil, konečne prišla taká zmena. V NTC sme síce hrali medzi sebou malý turnaj, no teraz to bolo aj s rozhodcom. Mal som pocit, že som na naozajstnom turnaji, aj keď na kurte neboli zberači loptičiek. Som rád, že sa takýto turnaj zorganizoval, je tam aj peňažná odmena,” uviedol zverenec trénera Tibora Tótha po víťaznom vstupe do úvodného podujatia série Peugeot Tennis Tour 2020.

Gombos talentovaného Novanského pochválil za bojovný výkon. „Bol som prekvapený, Miško hral na svoje pomery veľmi dobre. Občas spolu trénujeme. Proti mladým sa hrá ťažko, lebo sa chcú na nás starších vytiahnuť. Nemajú čo stratiť a môžu hrať uvoľnenejšie. V prvom sete som sa nadrel, no vybojoval som to a v druhom sete som už mal navrch,” dodal vlaňajší víťaz mužského challengeru Bratislava Open.Veľké prekvapenie sa zrodilo v ženskej časti pavúka. Šiesta nasadená Tereza Mihalíková prehrala so sestrou Viki Kužmovej, s Katarinou v dvoch setoch 6:4,7:5. Ďalej ide aj jej sestra Viktória Kužmová, ktorá porazila Čisovskú 2:0 a v ďalšom kole sa stretne práve s jej sestrou.

zdroj: TASR, TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × four =