Home Najdôležitejšie Organizátori US Open odhalili všetky opatrenia v súvislosti s COVID-19

Organizátori US Open odhalili všetky opatrenia v súvislosti s COVID-19

by Roderik Pastier

Po zrušení tohtoročného Wimbledonu sa mnoho tenisových priaznivcov obávalo, že US Open postihne rovnaký osud. Dobrou správou je, že turnaj sa odohrá, ale pod prísnymi bezpečnostnými opatreniami, ktoré budú platiť aj pre turnaj v Cincinnati.


Organizátori na začiatok oznámili finálne dátumy oboch spomínaných turnajov. Cincinnati Masters sa bude konať od 22. do 28. augusta a US Open od 31. augusta do 13. septembra. Novinkou je zrušenie kvalifikácie na US Open.

Ďalšie hlavné nariadenie sa týkalo ľudí cestujúcich s hráčom. Každý hráč má k dispozícii 2 hotelové izby a každá izba môže mať najviac 2 osoby. Prvú izbu zaplatí USTA, zatiaľ čo druhú bude musieť zaplatiť samotný hráč.

Ďalšou hlavnou témou, ktorej sa organizátori venovali je cestovanie hráčov. Od federálnej vlády dostali ubezpečenie, že problém so vstupom do krajiny nebude za žiadnych okolností.Pravdepodobne najdôležitejšou vecou, ​​o ktorej sa diskutovalo, boli kontroly vykonávané hráčom. Tenisti budú testovaní pred odletom do USA a počas celého turnaja. Frekvencia testovania bude jeden až dvakrát týždenne a bude sa vykonávať aj denná kontrola teploty s dotazníkom na príznaky.

Okrem vyššie uvedených opatrení, organizátori sa zaoberali aj sociálnym dištancovaním. Každý hráč bude musieť nosiť ochranu tváre v podobe rúška okrem doby počas zápasov a tréningov. Musia sa dodržiavať prísne rozostupy medzi hráčmi, trénermi a usporiadateľmi.

Toto sú opatrenia, s ktorými mnoho tenistov nebude súhlasiť, no pokiaľ chceme vidieť svetový tenis ešte v tomto ruku, hráčom neostáva nič iné, ako podriadiť sa stanoveným pravidlám.

Zdroj: TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine − 7 =