Home Najdôležitejšie Uvidíme ho ešte na súťažnom kurte? Del Potro sa odhlásil z turnaja v Rio de Janeiro

Uvidíme ho ešte na súťažnom kurte? Del Potro sa odhlásil z turnaja v Rio de Janeiro

by Majo Malinovský
Juan Martín Del Potro

BUENOS AIRES – Argentínsky tenista Juan Martín del Potro sa odhlásil z budúcotýždňového turnaja v Riu de Janeiro a nie je jasné, či sa ešte predstaví vo svojej kariére v súťažnom zápase.


V tomto týždni sa 33-ročný niekdajší tretí hráč svetového rebríčka a šampión US Open z roku 2009 vrátil na dvorce po dvaapolročnej pauze, v 1. kole turnaja v Buenos Aires však prehral s krajanom Federicom Delbonisom hladko 1:6 a 3:6. Del Potro avizoval, že návrat môže znamenať zároveň jeho rozlúčku s aktívnou kariérou.

VIDEO Del Potro sa na dojemnej tlačovke neubránil slzám: Jedna z najťažších správ, ktorú musím oznámiť

Argentínčan nehral súťažný zápas od júna 2019, keď na trávnatom podujatí v londýnskom Queens Clube utrpel zranenie kolena. Del Potro sa následne podrobil štyrom operáciám a vo svetovom rebríčku ATP klesol až na 757. miesto.Zadné dvierka otvorené

Po vypadnutí s Delbonisom v Buenos Aires stále ešte zvažoval účasť v Riu: “Uvidíme, budem sa ešte rozprávať s lekármi. Musím si dávať pozor na koleno,” povedal po prehre Del Potro, ktorý ešte úplne nevylúčil ani pokračovanie v kariére: “Vždy si nechám otvorené zadné dvierka. Ak to však bol dnes posledný zápas, budem aj tak šťastný.”

VIDEO Srdciar Del Potro sa v slzách lúčil s argentínskymi fanúšikmi: Dal som do toho všetko

Svoj doteraz posledný z 22 titulov na okruhu vybojoval v Indian Wells v roku 2018. Argentíne pomohol dva roky predtým triumfovať v Davisovom pohári, z olympijských hier má v zbierke striebro a bronz. Informovala agentúra AFP.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × two =