Home Audio/video VIDEO Srdciar Del Potro sa v slzách lúčil s argentínskymi fanúšikmi: Dal som do toho všetko

VIDEO Srdciar Del Potro sa v slzách lúčil s argentínskymi fanúšikmi: Dal som do toho všetko

by Majo Malinovský
Juan Martín Del Potro

BUENOS AIRES – Argentínsky tenista Juan Martín del Potro sa po dvaapolročnej pauze vrátil na dvorce, v 1. kole turnaja v Buenos Aires však prehral s krajanom Federicom Delbonisom hladko 1:6 a 3:6. Bol to pravdepodobne jeden z jeho posledných duelov v kariére.


Juan Martín Del Potro
Juan Martín Del Potro sa lúčil s argentínskymi fanúšikmi (Foto: TASR/AP – Gustavo Garello)

Tridsaťtriročný Del Potro nehral súťažný zápas od júna 2019, keď na trávnatom podujatí v londýnskom Queens Clube utrpel zranenie kolena. Del Potro sa následne podrobil štyrom operáciám a vo svetovom rebríčku ATP klesol až na 757. miesto.

Prežil si nočnú moru

“Prežil som si nočnú moru,” povedal podľa agentúry AFP o svojich problémoch s kolenom a už pred turnajom naznačil, že návrat v Buenos Aires bude zároveň jeho pripravovanou rozlúčkou s kariérou. “Bude to skôr rozlúčka ako návrat,” uviedol niekdajší tretí hráč svetového rebríčka a šampión US Open z roku 2009.

VIDEO Del Potro sa na dojemnej tlačovke neubránil slzám: Jedna z najťažších správ, ktorú musím oznámiť

Na budúci týždeň by sa ešte mal predstaviť na podujatí ATP v Riu de Janeiro, uviedla agentúra AP. “Uvidíme, budem sa ešte rozprávať s lekármi. Musím si dávať pozor na koleno,” povedal po prehre Del Potro, ktorý ešte úplne nevylúčil ani pokračovanie v kariére: “Vždy si nechám otvorené zadné dvierka. Ak to však bol dnes posledný zápas, budem aj tak šťastný.”

Svoj doteraz posledný z 22 titulov na okruhu vybojoval v Indian Wells v roku 2018. Argentíne pomohol dva roky predtým triumfovať v Davisovom pohári, z olympijských hier má v zbierke striebro a bronz.

Juan Martín Del Potro
Juan Martín Del Potro (Foto: TASR/AP – Gustavo Garello)

Vždy si vás budem pamätať

Po prehre s Delbonisom zaplneným tribúnam v Buenos Aires odkázal: “Možno sa už nikdy viac nestretneme. Dnes som dal do toho všetko, až do poslednej loptičky. Som šťastný, pretože môj posledný zápas bol tu na tenisovom dvorci pred zrakmi váš všetkých a nie na tlačovej konferencii. Vždy si vás budem pamätať.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen + eighteen =