Home Najdôležitejšie Úspešný vstup Schmiedlovej na domácom turnaji v Bratislave: Ak by sa nehralo doma, už by som si dala voľno

Úspešný vstup Schmiedlovej na domácom turnaji v Bratislave: Ak by sa nehralo doma, už by som si dala voľno

by Roderik Pastier
Anna Karolína Schmiedlová

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji ITF J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC. Vo svojom úvodnom zápase zdolala nenasadenú Rumunku Cristinu Dinuovú v dvoch setoch 6:2, 6:3. Turnajová jednotka sa v druhom kole stretne s krajankou Katarínou Kužmovou.


“Pred prvým kolom na turnaji nikdy neviem, čo mám čakať od povrchu a od lôpt. Som rada, že som to dnes s prehľadom zvládla, darilo sa mi na servise aj na returne. Postupne sa hádam dostanem ešte viac do výmen. Spravila som dnes aj pár chýb, s ktorými som nebola až tak spokojná. Teší ma ale, že som súperke nedala šance dostať sa do zápasu,” povedala na úvod rozhovoru pre STZ Schmiedlová.

“Som rada, že môžem byť doma a zahrať si tu turnaj. Myslím, že je to super pre všetky dievčatá štartovať na domácom podujatí. To, že som jednotka, až tak nevnímam. Skúsim zahrať najlepšie ako viem. Je to jediný turnaj za rok, keď je takáto príležitosť, prídu sa pozrieť tréneri, rodina, kamaráti. Verím, že bude dobrá atmosféra. Som vďačná každému za podporu. Je to môj posledný turnaj v sezóne. Ak by sa nehralo doma, už by som si pravdepodobne dala voľno, ale nechcela som si nechať ujsť túto príležitosť,” pokračovala zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza.Do druhého kola turnaja postúpilo celkovo šesť domácich hráčok. Súboj K. Kužmovej a Schmiedlovej bude jediný duel dvoch Sloveniek: “Nikdy si dopredu nepozerám, na koho v ďalšom kole narazím. Nechtiac som si to však včera všimla. Katka je výborná hráčka, obzvlášť na tomto povrchu je nebezpečná, výborne servuje. Dobre sa poznáme, tak uvidíme, ako to dopadne. V minulosti som zápasy s krajankami či kamarátkami prežívala ťažšie. Dnes sa už na to dívam inak. Samozrejme, nie je mi jedno či vyhrám alebo prehrám, ale žreb neviem ovplyvniť, tak to beriem tak, ako to príde.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − nine =