Anhelina Kalininovová
Anhelina Kalininovová (Foto: TASR - Lukáš Grinaj)

Ukrajinská tenistka o hrôzach vojny v rodnom kraji: Dom rodičov sa stal terčom útoku

LONDÝN – Ukrajinská tenistka Anhelina Kalininová po pondelkovom triumfe v prvom kole Wimbledonu vyjadrila obavy o bezpečnosť svojich blízkych v rodnej krajine. Prebiehajúca ruská invázia spojená s bombardovaním pripravila jej rodičov o dom a museli sa presťahovať k nej.


„Vďakabohu sú všetci nažive a v bezpečí. Ale nikto nevie, čo sa stane zajtra. Niekedy vyzerá všetko pokojne, no včera opäť padali rakety na centrum Kyjeva,“ uviedla podľa DPA 25-ročná Kalininová po víťazstve nad Maďarkou Annou Bondárovou.

VIDEO Britka sa na Wimbledone zahrala na samaritánku: Urobila som iba to, čo by vykonal každý

Sú v ňom veľké diery

Jej rodičia bývali v meste Irpiň pri Kyjeve, ktoré sa podobne ako Buča stalo symbolom krutosti ruských jednotiek. Komisia OSN v oboch mestách zhromažďuje informácie o svojvoľnom zabíjaní civilistov, ničení majetku, rabovaní a útokoch na civilnú infraštruktúru vrátane škôl. „Ich dom sa stal terčom útoku, sú v ňom veľké diery. Už tam nemôžu bývať, takže zatiaľ žijú u mňa. Sú šťastní, že mohli opustiť Irpiň, kde je to úplne zbombardované.“Kalininová je v súčasnosti na 34. mieste svetového rebríčka, čo je jej doterajšie maximum v kariére. V druhom kole Wimbledonu ju čaká súboj s krajankou Lesiou Curenkovou. Organizátori podujatia na londýnskej tráve zakázali v tomto roku pre vojenskú inváziu na Ukrajinu štart ruským a bieloruským hráčom.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Daviscupového súboja Nadala s Djokovičom sa nedočkáme, Austrália bez Kyrgiosa

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz povedie svoju krajinu v zápase základnej skupiny finálového turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − 3 =