Home Najdôležitejšie Ukrajinská tenistka o hrôzach vojny v rodnom kraji a zavádzaní Ruska: Otec kvôli tlakovej vlne spadol na zem

Ukrajinská tenistka o hrôzach vojny v rodnom kraji a zavádzaní Ruska: Otec kvôli tlakovej vlne spadol na zem

by Majo Malinovský

WIMBLEDON – Ukrajinská tenistka Lesia Curenková v stredu kritizovala Rusko, ktoré podľa nej zavádza pri informovaní o pondelkovom raketovom útoku na ukrajinské mesto Kremenčuk. Tenistka podľa vlastných slov pozná ľudí, ktorých táto udalosť bezprostredne zasiahla.


Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že cieľom útoku bolo skladisko zbraní. Požiar obchodného domu, ktorý podľa neho v tom čase nefungoval, mal byť dôsledok explózie.

Ukrajinská tenistka o hrôzach vojny v rodnom kraji: Dom rodičov sa stal terčom útoku

Ruská propaganda klame

“Pre mňa je obzvlášť bolestivé vidieť, že ruská propaganda hovorí, že nákupné centrum nefungovalo. To je lož. Môj kondičný tréner je z toho mesta. Jeho svokra… pracuje v tom nákupnom centre a mala šťastie, že mala vtedy akurát voľno. Môj tréner a jeho otec boli neďaleko toho miesta a otec kvôli tlakovej vlne spadol na zem,” povedala.Podľa miestnych úradov si inkriminovaný útok, ktorý zničil aj centrum východoukrajinského mesta, vyžiadal minimálne 18 obetí.

Curenková postúpila v stredu do 3. kola grandslamového Wimbledonu, keď si poradila s krajankou Angelinou Kalininovou v troch setoch 3:6, 6:4 a 6:3. Informácie priniesla AFP.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 + 9 =